06.03.2018 15:26


Knihu o fake news představí projekt Listování zábavnou a neobvyklou formou

Autor: Zuzana Šikalová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Nejlepší kniha o fake news, která si už v samotném názvu pohrává s manipulací, se díky projektu Listování dostane do padesáti měst České republiky. Dnešním dnem startuje turné, ve kterém budou mít návštěvníci možnost dozvědět se za pomoci scénického čtení o rizicích dezinformací a manipulace. Jedno z prvních Listování se uskuteční již dnes v Brně.

Brno – Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích dnešním dnem vyjíždí na dvouměsíční turné po celé České republice. Projekt Listování představí knihu vtipnou a neotřelou scénickou formou. Návštěvníky seznámí nejenom s riziky dezinformací, ale také jak se proti nim lze bránit a jak vlastně vznikají. Jedno z prvních scénických čtení mohou zájemci navštívit již dnes v Brně, městě zrodu samotné knihy, a to od půl deváté v divadle Reduta.

Autory této knihy jsou Petra Vejvodová a Miloš Gregor, kteří působí na katedře politologie Masarykovy univerzity. Velkou zásluhu na knize mají také lidé z projektu Zvol si info. „Na většině zastávek turné se objeví někdo z autorů, se kterými tak bude možnost pobavit se více do hloubky o tématu a knihu nechat podepsat,“ informuje člen projektu Zvol si info Vojtěch Bruk.

Projekt Listování, u jehož zrodu stál v roce 2003 také známý herec Lukáš Hejlík, se snaží představovat novou i klasickou literaturu uvolněnou formou a přimět tak děti i dospělé ke čtení. V případě Nejlepší knihy o fake news se mohou návštěvníci těšit na herce Alana Novotného a Jiřího Resslera.

„Přiznám se, že jsem velmi nervózní. Sami jsme zpracování naší knihy herci ještě neviděli, takže i pro nás to dnes bude premiéra. Navíc na domácí půdě!“ svěřuje se spoluautor knihy Miloš Gregor. Dodává také, že se bude snažit zúčastnit většiny zastávek, jak jen mu to pracovní povinnosti umožní.

Seznam všech padesáti měst, které Listování během svého turné navštíví, je možné najít na internetových stránkách www.listovani.cz.

Klíčová slova: fake news, listování, pozvánka, turné

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.