21.04.2020 18:12


Když nemohou lidé do zoo, musí zoo za nimi. Brněnská zoologická zahrada vysílá komentovaná krmení

Autor: Michaela Chmelová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Už přes měsíc jsou uzavřené obchody, restaurace, školy a mnoho dalších míst. Neunikla tomu ani brněnská zoo, která se však nechtěla vzdát svých fanoušků. Rozhodla se proto každé úterý a sobotu živě vysílat krmení zvířat.

Autor: Zoo Brno

Brno – Zoologickou zahradu v Brně museli provozovatelé v březnu pro veřejnost uzavřít. Nechtěli však zklamat své věrné návštěvníky, a proto se rozhodli pro nevšední krok. Začali s online komentovaným krmením zvířat na Instagramu. Lidé jsou z nápadu nadšeni, což dávají najevo nejen počtem pochvalných komentářů pod videi, ale také jejich vysokou sledovaností.

S takzvaným obývákovým komentovaným krmením přišlo vedení brněnské zoo hned po jejím uzavření. „Chtěli jsme návštěvníkům přiblížit zvířata alespoň touto formou a zprostředkovat jim zážitek, který by jinak měli jenom při osobní prohlídce,“ popsal tiskový mluvčí zoologické zahrady Michal Vaňáč.

Na začátku zahrada vysílala jen přes Instagram. Nyní se na živé přenosy mohou lidé podívat i přes YouTube nebo Facebook. Online krmení se uskutečňuje dvakrát týdně, vždy v úterý a sobotu. Veřejnost si tuto formu videí pochvaluje. „Velice se mi to líbí. Člověk se něco dozví a zároveň se odreaguje. V mém případě přenosy také zabaví děti, co nám zůstaly doma kvůli nouzovému stavu,“ okomentovala inspektorka kvality výrobků Lucie Horká.

To, že online vysílání milují všechny věkové kategorie, potvrzuje také policistka Marcela Hanušová. „Mám dvouletou vnučku, se kterou se společně díváme na živá krmení. Pořád se na něco vyptává, takže ji neustále vše vysvětluji. Je to pro ni velice poučné,“ řekla Hanušová. Nejsledovanějším přenosem je momentálně krmení žiraf, které na Facebooku a Instagramu dohromady sledovalo téměř dvacet tři tisíc lidí.

Zoologická zahrada se však potýká také s mnoha problémy. Především jde o výpadek příjmů za vstupného, pronájmy v areálu či prodej upomínkových předmětů. „Jen za březen jde o dva a půl milionů korun. Pokud bude zavřeno i celý duben, bude to více než pět miliónů,“ sdělil Vaňáč. O zvýšení vstupného ale zatím neuvažují.

V tomto týdnu zoo připravuje ještě dva přenosy. Výjimečně ve čtvrtek 23. dubna na Mezinárodní den manulů se uskuteční komentované setkání u manulů ve 14 hodin. V sobotu od 10 hodin se mohou diváci těšit na obývákové komentované krmení, avšak koho, to má být překvapení.

Klíčová slova: Zoo Brno, komentované krmení, online vysílání

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.