20.11.2017 23:43


Kde si v Brně zabruslit pod širým nebem? Nově i pod sochou Jošta

Autor: Michaela Juračáková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

První kluziště se v Brně zájemcům již otevřely, další ledové plochy zpřístupní provozovatelé začátkem prosince. Brňané se konečně dočkají také možnosti zabruslit si pod otevřeným nebem přímo v centru města. Novinkou je i bezplatné kluziště z umělého ledu u prodejny Decathlon v Brně nebo větší prostor pro bruslaře u restaurace Pavillon. 

Kluziště u Jošta

Brno - Na Moravském náměstí okolo sochy Jošta Lucemburského se dokončují poslední úpravy k otevření nového venkovního kluziště. Zprovozněno bude nejspíš v prvním prosincovém týdnu. „Když jsem před dvěma roky začala studovat v Brně, trochu jsem počítala s kluzištěm v centru města. Někde blízko trhů, kam si odskočím na horký punč. Minulý rok jsem se nedočkala, a proto se letos těším o to víc,“ řekla studentka Eliška Benešová. Ledové plochy chystají už i ostatní provozovatelé brněnských kluzišť. Většinu z nich zpřístupní provozovatelé v prvních prosincových dnech.

Mobilní kluziště na Moravském náměstí bude pro veřejnost otevřené denně od desíti hodin dopoledne do devíti večer. Tato doba bude rozdělena do několika časových bloků, z nichž každý potrvá dvě hodiny. „Vstupné pro dospělého na jeden dvouhodinový blok činí sto korun,“ uvedla mluvčí městské části Brno – střed Iveta Fišerová. Ledová plocha o rozloze osm set metrů čtverečních povede i pod nohama koně sochy sv. Jošta.  „V provozu bude díky kvalitní technologii i při vyšších venkovních teplotách. Bruslit se tak bude dát i v patnácti stupních,“ vysvětlila Fišerová.

Novinkou je také kluziště z umělého ledu u prodejny Decathlon. Bruslení je tam zdarma, jen je potřeba se zaregistrovat. Kapacita je však omezená pouze na pětatřicet osob. Výhodou je možnost broušení a zapůjčení bruslí, přileb či chráničů. Nechybí ani drobné občerstvení a vyrazit tam lze už nyní.

Otevřeno má už i Ice Arena u Olympie. Oblíbené kluziště je v provozu každý den. Kromě půjčení bruslí nabízí i stánek s občerstvením a před Vánoci zde nebude chybět ani malý trh.

Informace o kluzištích v Brně

Od prvního prosince mohou Brňané navštívit také otevřený areál za Lužánkami. Návrh z minulého roku o přesunu kluziště na Riviéru se projednává. „Letošní sezónu ale k žádným změnám nedojde,“ řekla vedoucí PR oddělení střediska Michaela Radimská. Kapacita kluziště na jeden bruslařský blok čítá tři sta osob. Vstupné bude šedesát korun na hodinu. V termínu 27. - 29. 12. 2017 se navíc v areálu budou konat Dny sportovišť. „Pokud nedojde k převýšení kapacity, bude vstupné v těchto dnech zdarma,“ dodala Radimská.

V prvních dvou týdnech prosince se pak pravděpodobně otevřou také kluziště Černovice, Vodova nebo u Salesiánského centra v Líšni. Kluziště Pavillon letos otevře někdy okolo svátku sv. Mikuláše. Návštěvníci se zde mohou těšit na zvětšení ledové plochy. Naopak na kluzišti v Žabovřeskách si lidé tuto zimní sezónu nejspíš nezabruslí. „Otevření kluziště projednáváme. S velkou pravděpodobností k tomu ale nedojde,“ sdělila recepční z Clubu Classic, pod který kluziště nově spadá.

Klíčová slova: zimní sezóna, venkovní kluziště, bruslení, centrum města

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.