07.04.2016 18:51


Kazma Kazmitch: Co byste dělali, kdyby peníze nehrály žádnou roli?

Autor: Simona Svobodová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Kroměřížský rodák Kamil Bartošek, známý pod přezdívkou Kazma Kazmitch, vstoupil do povědomí diváků především svou One Man Show, v rámci které si zval celebrity k sobě do pokoje. Loni začal tvořit pořad úplně jiného formátu. Při něm napálil především Česko, falešným Jimem Carreyem, Katy Perry, a také obletěl zemi za deset dní. Příběh o tom, jak se z obyčejného kluka stane postrach showbyznysu, přiblížil v Brně studentům i široké veřejnosti.

Audio

    Příběh o pomíjivosti života
         
    Autor: Simona Svobodová

Akce se konala na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v rámci studentského projektu Lidé z praxe, který zprostředkovává setkání s významnými osobnostmi. Právě Kazmu si přišlo vyslechnout několik stovek lidí. Vzhledem k omezené kapacitě přednáškové místnosti se do vedlejších dvou učeben promítal živý přenos. Už po samotném příchodu Kazmy bylo jasné, že přednáška bude energická a dynamická. Své posluchače, a pravděpodobně i pořadatele, zaskočil výskokem na stůl, odkud ke studentům hovořil. Tímto povedeným gestem zajistil, že jej uvidí i diváci ze zadních řad.

Kazmův příběh začíná v osmé třídě základní školy. „Když se tenkrát rozhodovalo, kdo kam po základce půjde,Kazma přednáší na stole. Autor: Simona Svobodová ptala se učitelka na naši volbu. Devadesát procent třídy řeklo, že půjde na učiliště. Pár premiantů se rozhodlo, že půjde na střední školu. Pár premiantů a jeden deviant – já,“ dodává Kazma. Za své rozhodnutí sklidil výsměch od třídy i učitelů, což pro něj bylo hnacím motorem, aby jim i sobě dokázal, že na to má. Nejen, že vystudoval střední školu s maturitou, ale přihlásil se i na vysokou školu. „Když jsem se rozhodoval, na jakou výšku půjdu, padla volba na ekonomku.“ Své rozhodnutí odůvodnil především vysokým podílem studujících dívek. Vysokou školu předčasně ukončil, bakalářský titul ovšem získal. „Přestal jsem věřit v zaběhnutý systém. Myslím, že člověk nepotřebuje diplom k tomu, aby mohl dělat, co chce. Je to můj život a podle toho jsem s ním chtěl nakládat,“ komentuje situaci. Co ovšem dál?

„Lidé mají tendenci stádovitosti. Říkali mi, ať dělám to, co většina, a najdu si normální práci,“ říká Kazma. Sám si pokládal otázku, která by mohla pomoci i ostatním: „ Co byste dělali, kdyby peníze nehrály žádnou roli?“. Nad ní se i on sám zamyslel, a proto se rozhodl nežít běžný život. Což byl zásadní krok pro vznik One Man Show. „Prvním pozvaným byl pornoherec Robert Rosenberg. Znal ho kamarád, a tak mi ho dohodil. Když jsem pak řešil ostatní celebrity, opíral jsem se o jména lidí, kteří už v mém pořadu byli,“ říká. A tak se stalo, že show po šesti letech vysílání oslavila stý díl. Za vrchol této série považuje Kazma díl s Jaromírem Jágrem. V tu chvíli nabyl dojmu, že už se nemá v této oblasti kam dál posunout. „Jágr pro mě byl vrcholový host. V tu chvíli jsem věděl, že je čas skončit. Ze dne na den jsem přišel do internetové televize, která pořad vysílala, a oznámil, že končím. Bylo mi řečeno, ať si vymyslím jakýkoliv jiný koncept. Že mě podpoří. Tím vznikla One Man Show 2. generace,“ objasňuje Kazma. V rámci ní mohou diváci vidět až nereálné projekty, za kterými stojí právě Kazmitch a jeho tým. Příkladem může být mediální podvod s nastrčeným dvojníkem Jima Carreyho na předávání Českých lvů, obelhání fanoušků Katy Perry prostřednictvím její dvojnice, či projekt Yes Man, kdy se Kazma rozhodl přijímat všechny výzvy od svého štábu, díky kterým se mu provedlo obletět svět za deset dnů.

Mimo tyto projekty se však věnuje například tvorbě reklam, moderování a blogování. Jeho návod na úspěch je jasný. „Základem je najít si to, co člověka baví a tomu se věnovat. Důležité je také nedělat to pro peníze. Mě samotného by nikdy nenapadlo, že mi moje videa budou vydělávat,“ říká Kazma. Dalším jeho poselstvím je, aby člověk přijímal výzvy. On sám je přesvědčen o tom, že mu projekt Yes Man změnil pohled na svět. Samotný úspěch podle něj však tkví v tom, vystoupit ze své komfortní zóny. Je názoru, že pokud člověk bude odmítat výzvy, kterých se bojí, nikdy se nemůže nikam dál posunout. Poslední zásada, kterou se on sám řídí, zní: „Porušujte pravidla a vytvářejte si své vlastní.“ S čímž souvisí i jeho název přednášky: „Někdy se prostě musíš vychcat do umyvadla,“ čímž dává jasně najevo, že je třeba někdy vybočit z řady a udělat něco, co nikomu výrazně neublíží, ale stanovené konvence to nedovolují. 

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.