23.04.2020 13:34


Karanténa a nedohraná sezóna. Brněnští volejbalisté bojují proti další katastrofě v podobě kůrovce

Autor: Tomáš Pánek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Už bezmála měsíc brněnští volejbalisté netrénovali společně v hale, stejná situace nastala u ženského družstva brněnských Šelem. Oba týmy se rozhodly využít nově nabytého volna, a proto začali pomáhat v lesích u Blanska. Odklízí následky kůrovcové kalamity a tvoří místo novým stromkům.

Volejbalisté pomáhají při úklidu lesa, autor: Martin Chevalier

Brno - Týmy brněnského volejbalu vyměnily v době karantény míč za posilování a zároveň se rozhodly postavit jedné z významných hrozeb současnosti. Přestože se na něj v rámci pandemie pozapomnělo, kůrovec je pro mnohé občany stále velkým strašákem.

Sportovci proto už bezmála měsíc pracují v oblastech, kam se nemůže dostat technika, jelikož zde rostou mladé stromky. Všechnu práci tak dělají ručně. I když se sbírání spadaných větví může zdát lehké, volejbalisté  se shodují, že úklid lesa podporuje jejich fyzickou kondici. „Od lesáka dostáváme přidělené parcely k očištění, taháme spadané větve a tvoříme tak místo pro vysázení dalších stromků,“ popisuje práci v lese hráčka Klára Kuníková.

Plnohodnotný kondiční trénink však nelze prací v lesích nahradit. „Jedná se o nespecifický pohyb, který nijak nesouvisí s pohybem na hřišti. Na druhou stranu, volejbal je destruktivní sport, kdy se opotřebovává převážně jedna strana těla, a tak jiná aktivita nevadí,“ říká kondiční trenér družstev Ján Námešanský. I proto v době volna rozesílá tréninkové plány, kdy nejčastěji jde o cviky s vlastní vahou, na střed těla, vytrvalost a rychlost. „Po uvolnění pravidel karantény začneme znovu se společným tréninkem,“ nastiňuje plány Námešanský.

Svěřenci brněnských klubů mohou pracovat od pondělí do pátku, každý den pět hodin. O víkendu mají volno. „Nejedná se o povinnost. To, zda se hráči zapojí, je čistě jejich volbou. V týmu máme zahraniční hráče a kluky, kteří nebydlí v Brně, takže ne pro každého je práce v lese možná,“ dodává brněnský univerzál Martin Chevalier.

Oba brněnské týmy měly slibně rozehranou sezónu. Po nedohrané základní části volejbalisté skončili na třetím místě a Šelmy dokonce vyhrály základní část. První omezení hromadných akcí zasáhlo kalendář soutěže ve chvíli, kdy se měly začít hrát vyřazovací zápasy. Sezóna tak byla ukončena dříve než došlo k prvním kolům play-off a pořadatelé nevyhlásili vítěze.

Klíčová slova: les, volejbal, kondiční trénink, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.