20.11.2010 14:51


Kam v Brně aneb hospoda není jediná možnost

Autor: Vojtěch Šprdlík | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Studentský život v Brně s sebou nese mnoho pozitiv. Jedním z nich je jistě i množství hospůdek a barů pro chvíle s přáteli při dobrém pití. Ale co když chce student kromě vzpírání půllitrů dělat i něco jiného? Něco více aktivního? Přinášíme několik tipů.

Plavání

Plavání je klasika. Namáháte celé tělo, přitom netrpí klouby a navíc se dá provozovat po celý rok. A pokud člověk není zrovna Michael Phelps, stačí si sednout do vířivky a nechat se hýčkat bublinkami. To správné místo může být právě plavecký bazén na Kraví hoře. Nabízí moderní a čisté prostředí, 6 plaveckých drah i vířivku. Možnou alternativou je i poměrně čerstvě otevřený aqvapark v Kohoutovicích, kde k bazénu a vířivce přibyl i tobogán a několik dalších atrakcí. Kdo dává přednost sportu před prostředím, zvolí plavecký bazén Za Lužánkami. „Vždycky jsem sem chodil, když nebyla venku moc zima, protože vevnitř se pak nedalo vydržet. Snad to ta nová okna zlepší,“ naráží projektant Martin Knopp na probíhající rekonstrukci bazénu. Výběr může zjednodušit i tato mapka.

Fitness

Fitness centra se většinou začínají plnit právě v tomto období, proto by bylo nevhodné na ně zapomenout. Dávno se nejedná pouze o posilovny – spinning, aerobic či solárium jsou součástí standardu. Fitness Průvan na Vídeňské ulici tato kritéria splňuje beze zbytku, stejně tak Blue Gym na ulici Kotlářské. Velmi kvalitní služby, i když za mírně vyšší cenu, poskytuje Big1Fitness na ulici Dornych. „Big1 považuji za jedno z nejlepších fitek v Brně, ale ani Blue Gym ani Průvan nejsou vůbec špatná,“ říká Lukáš Zakopal, mladík s postavou kulturisty, který se však živí jako mechanik. Všechna tři centra najedete na této mapce.

Badminton

Velmi populární se poslední dobou stává i badminton. Jednoduchý sport pro každého, na který není potřeba téměř žádné speciální vybavení. Pouze raketu, a tu vám ochotně půjčí v každém z těchto center. Příjemné prostředí nabízí Club Classic v Pisárkách, kde najdete 4 kurty. „Classic je parádní, zvlášť když obsluha rozdělá oheň v krbu v klubovně,“ míní Libor Pelant, inženýr z Blanska. Další možností je badmintonová hala Sprint se šesti kurty poblíž Boby centra na ulicí Sportovní. Další dva kurty najdete v centru Sportmax v Bystrci. Pro lepší orientaci poslouží i tato mapa.

Squash

Velmi zábavný a přitom podobně jako badminton poměrně finančně nenáročný sport. Pravidla možná zpočátku jsou pro někoho trochu složitá, ovšem zanedlouho je pochopíte. Podle úrovně pokročilosti si hráči vyberou ten správný míček, půjčí si raketu a zábava může začít. Třeba v bývalém kině Radost na Cejlu, kde najdete čtyři kurty. „Nebýt té lokality, je Radost skoro bezchybná volba,“ tvrdí studentka Veronika Pořízková. Nedaleko od centra na ulici Příční, se nachází i sportovní hala EKS, kde si kromě squashe mohou zájemci vyzkoušet i jeho obdobu ricochet. Jelikož hala není úplně jednoduše k nalezení, pomůže i tato mapka.

Bowling

Poslední tip je pro ty, kteří se chtějí hýbat, ale ne více, než dovolí sklenička pití v ruce. Bowling zkoušel snad každý, a kdo ne, měl by to udělat. Nenáročná hra, kde se občas zadaří i úplnému amatérovi, to je bowling. Tři dráhy jsou k dispozici v již zmiňovaném bývalém kině Radost na Cejlu. Osm drah komínského Bowlingu Stodola uspokojí i ty nejnáročnější zájemce, bar a teplá jídla jsou zde samozřejmostí. A pokud vám nevadí fakt, že je potřeba někam dojet, je zde Planet Bowling v nákupním centru Olympia. Ostatně autobusy sem jezdí každých deset minut z ulice Úzká a jsou zadarmo. Přiložená mapka pomůže vybrat.

Klíčová slova: sport, Brno, bowling, plavání, fitness, squash, badminton

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.