17.10.2020 21:51


Jízdní řády budou mít zase prázdniny. Brněnská hromadná doprava od příštího týdne ještě víc prořídne

Autor: Tereza Bartůšková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Vedení brněnského dopravního podniku reaguje na propad poptávky po přepravních službách. Kromě zrušení školních a posilových spojů dojde příští týden k přechodu na prázdninový režim.

Tramvaj č. 3Brno - Většina spojů brněnské hromadné dopravy bude od 19. října fungovat v prázdninovém režimu. Výjimkou jsou pouze hlavní linky tramvají 1, 6, 8 a trolejbusů 25 a 26, pro které se nic nezmění. Dopravní podnik města Brna (DPMB) tak reaguje na protikoronavirová vládní opatření. Ta měla podle generálního ředitele DPMB Miloše Havránka za následek pokles poptávky po přepravních službách. 

Za poslední dva týdny prošla městská hromadná doprava hned několika úpravami. Omezil se provoz víkendových nočních linek, snížil počet posilových spojů do akademických oblastí a přerušil se i provoz školních autobusových linek. Zavedené změny platí až do odvolání. „Přijde mi, že mě to moc neovlivňuje. Stejně se teď nikam nesmí, tak MHD téměř nevyužívám,“ okomentovala situaci třiadvacetiletá studentka Masarykovy univerzity Kateřina Zechovská.

„Spoje jsou vytížené v průměru na 75 procent,“ sdělil Havránek. Cílem podle něho je najít kompromis, aby se cestující cítili bezpečně a zároveň se zohlednila poptávka po přepravě. „Ekonomicky tomu rozumím. Nepřipadá mi to ale zrovna jako opatření, které přispěje k tomu, aby měl cestující kolem sebe víc prostoru a tím se omezilo riziko přenosu,“ podotkl jednapadesátiletý vysokoškolský učitel a lékař Ondřej Zahradníček. 

Pětačtyřicetiletá zahradnice Jana Pavliková se zase obává velkých časových prodlev. „Lidi do práce jezdit musí, to nám vláda nezakázala. Čekací intervaly patnáct a víc minut jsou fakt prima nápad, jak trávit čas,“ popsala Pavliková. „Pokud to bude potřeba, jsme schopni rychle reagovat a provoz linek upravovat,“ vyjádřil se k celé situaci dopravní ředitel DPMB Jan Seitl. Dodal, že dopravní podnik bude celou situaci a vytíženost spojů nadále sledovat. 

Klíčová slova: DPMB, MHD, jízdní řád

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.