13.05.2020 11:14


Jihlavské autokino může veřejnost navštívit až do neděle

Autor: Karolína Lundová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Lidé si v době pandemie oblíbili autokina. Zájemci jedno takové mohou nyní navštívit i v Jihlavě, kde po deset dní Kraj Vysočina nabízí dvě promítání denně. Cena za jedno auto je sto korun. Návštěvníci musí své auto předem zaregistrovat a mít v něm autorádio. Tuto formu projekce nabízí také například Brno, Praha či Olomouc.

Lidé si v době pandemie oblíbili autokina

Jihlava – Autokino mohou nyní zájemci navštívit i v Jihlavě. Kraj Vysočina veřejnosti nabízí dvě promítání denně. První film mohli lidé navštívit 8. května a poslední bude k vidění 17. května. Areál se nachází na parkovišti jihlavské nemocnice. Účastníci musí své auto zaregistrovat online a následně uhradit sto korun. Také je nutné dorazit s vozidlem, které má autorádio. Na základě mimořádných opatření bude program autokina pravděpodobně jedinou veřejnou akcí, kterou Kraj Vysočina letos nabídne v rámci oslav dvacátého výročí svého založení.

Odpolední promítání je pro dětské osazenstvo a začíná v sedmnáct hodin. O půl deváté startují celovečerní filmy. „Především o večerní představení je obrovský zájem. Dvě ze tří večerních promítání o prodlouženém víkendu se vyprodala. V případě ostatních promítání nyní zbývá průměrně jedna třetina volné kapacity,“ říká mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová. Organizátoři odhadují, že během každého dne může filmy vidět až tisícovka diváků. „Byli jsme v pátek na filmu Ženy v běhu. Je to super alternativa normálního kina, možná i lepší,“ podotýká student Tomáš Malec. 

Lidé musí provést online registraci svého vozidla na www.autokinovysocina.cz. „Každý vůz potřebuje vlastní registraci. Počet lidí v autě nerozhoduje. Cena za jeden vůz na jedno představení je sto korun a to uhradí diváci bezhotovostně předem,“ popisuje Zbyněk Čech z Krajského úřadu Kraje Vysočina. Účastníci autokina mají veškeré instrukce k příjezdu i odjezdu na vjezdových poukazech.

Organizátoři také připomínají, že je nutností dorazit ve voze s autorádiem, aby si návštěvníci naladili frekvenci, ze které uslyší zvuk filmu. Promítání je možné i bez zatmění a v dešti. Kvůli bezpečnostním opatřením má personál parkoviště ochranné pomůcky. „Stejná opatření platí i pro diváky, proto je žádáme, aby nezapomněli mít v autě připravenou roušku,“ konstatuje Svatošová. Toalety a dezinfekce jsou k dispozici v areálu nemocnice. „Občerstvení nelze koupit na místě, je však možné využít nabídku objednání předem a při příjezdu si občerstvení vyzvednout,“ dodává Svatošová.

Tento druh promítání se v době koronavirové pandemie stává stále oblíbenějším. Autokino v Praze na Strahově je otevřeno od 12. května a promítat se zde bude až do konce září. Lidé si zde taktéž kupují vstupenky online a za jeden automobil zaplatí 350 korun. Brněnské autokino se nachází na Výstavišti za pavilonem Z a promítá vždy čtyři dny v týdnu. Cena vstupenky je 300 korun. Také parkoviště před olomouckým obchodním centrem Galerie Šantovka se od 8. května na týden proměnilo v autokino. Divák za svůj vůz zaplatí sto korun, v něm ale mohou být maximálně dvě osoby.

Program jihlavského autokina

 

„Byli jsme v pátek v Jihlavě na filmu Ženy v běhu. Autokino je super alternativa normálního kina, možná i lepší,“ podotknul student Tomáš Malec.

Klíčová slova: autokina, vysočina, bezpečnostní opatření

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.