22.10.2013 15:03


Ještě se nestalo, aby pro nás uspořádali sbírku studenti, děkuje Alena Skovajsová za nadační fond dětské onkologie

Autor: Karolína Peřestá | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Deset tisíc pět set korun, to je konečná částka, kterou vybrali medici z Masarykovy univerzity pro nadační fond Kliniky dětské onkologie v Brně. Večer plný hudby tak potěšil nejen účastníky, ale i pořadatele.

Částka, kterou medici vybrali, byla ještě během večera překonánaBrno - Členové Spolku mediků uspořádali v kavárně Trojka benefiční koncert. Pro Alenu Skovajsovou, ředitelku komunikace a marketingu fondu Krtek, byla tato spolupráce milým překvapením. „Pro nás dělají takovéto benefiční akce spíš lidé jako umělci, sportovci nebo rodiče nemocných dětí, ale Spolek mediků ještě nikdy,“ vyjádřila obdiv Skovajsová. Brněnští studenti tedy získali pomyslné prvenství a jejich příkladu budou následovat i pražští medici, kteří pro nadační fond Krtek připravují další koncert.

„K organizaci mě inspiroval můj přítel, Honza Žatecký, který hraje úžasně na klavír, a tak jsem se rozhodla využít jeho talentu pro dobrou věc,“ vysvětluje prvotní impuls k uspořádání této akce Veronika Sněhotová, studentka lékařské fakulty a hlavní organizátorka večera. Z původně zamýšleného komorního koncertu však vzešla akce podstatně rozsáhlejší. „Plánovali jsme, že se o program postarají tři, čtyři interpreti. Nakonec se ale ozvalo mnoho účastníků a nám se je nechtělo odmítat. Těší nás, že to takhle vyšlo,“ dodává organizátorka. „Dostala jsem pozvánku přes facebook, a když jsem viděla program, byla to pro mě jasná volba, šla jsem ráda. Večer byl úžasný od začátku až do konce,“ hodnotí koncert Nikol Fialová, jedna z takřka dvou stovek návštěvníků.

Večer zakončili členové BB bandu pod vedením Petra KobzyPřevážnou část programu tvořili samotní studenti, a to nejen Masarykovy univerzity, ale různých, nejen brněnských škol - dva z účinkujících přijeli koncert podpořit z Prahy. Večer byl tematicky rozdělený do tří částí. První patřila klasice, skladby od hudebních velikánů si návštěvníci poslechli v podání klavíru, houslí a saxofonu. Druhou částí večera už zněly melodie populární hudby, stále v podání studentů. Po studentském programu organizátoři slavnostně předali šek zástupkyni nadačního fondu Krtek Aleně Skovajsové. Částka, která při předání činila necelých devět tisíc korun, se v průběhu večera vyšplhala na deset tisíc pět set šedesát tři korun. Benefiční večer zakončila kapela BB band, se kterou měli návštěvníci možnost si také zatančit, v případě, že nechtěli jen v klidu postávat a popíjet.

Vybrané peníze použijí lidé z Krtka na dovybavení denního stacionáře Kliniky dětské onkologie tak, aby se tam děti mohly cítit lépe. „Snad nezůstane jen u jednoho ročníku, tato akce by se mohla stát tradicí,“ doufá Alena Skovajsová. Ti, kteří se včerejšího koncertu nezúčastnili, ale přesto by rádi přispěli, mají stále možnost. Více informací se nachází na stránkách nadačního fondu Krtek.

Klíčová slova: dětská onkologie, Spolek mediků, nadační fond Krtek, BB band

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.