30.03.2018 20:06


Jedenáctý ročník Hrnem Brnem nabídl průřez českou hudební scénou

Autor: Veronika Sodomová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Brněnské hudební kluby se na Zelený čtvrtek spojily a umožnily tak návštěvníkům výběr mezi sedmadvaceti kapelami různých žánrů. Večeru kraloval techno acid DJ Ventolin nebo crossoveroví The.Switch. Zahráli ale například i Skywalker, Painting Memories nebo Pool.

Audio

    Krátka audioreportáž z Hrnem Brnem 2018
         
    Autor: Veronika Sodomová

Ventolin na Flédě, foto: Veronika Sodomová

Brno – Eleven, Favál, Fléda, Melodka, Mersey a Metro Music Bar. Na těchto místech se 29. března již po jedenácté uskutečnila klubová noc Hrnem Brnem. „V zásadě se jedná o uzavřený okruh podniků, které se do myšlenky zapojily hned od počátku konání festivalu a drží si jakýsi statut Hrnem Brnem klubů. Jedná se však až na některé výjimky o kluby, jejichž hlavní náplní je pořádání koncertů živých kapel,“ řekl jeden z pořadatelů zastupující Eleven Oldřich Vojáček.

Večer zahájila v šest hodin večer punková kapela Gloster 69 v baru Mersey. Ostatní kluby se pak přidaly až kolem osmé hodiny. Návštěvníci mohli během celého večera přejíždět mezi jednotlivými kluby speciálními autobusy. Za ty se nemuselo platit, stačilo mít na ruce bílý pásek. Ten získal každý návštěvník za sto korun v prvním podniku, který navštívil. Pásek pak sloužil i jako vstupenka na všechna zúčastněná koncertní místa.

„Hrnem Brnem je multižánrový projekt. Právě kvůli hudební rozmanitosti akce si každý klub volí dramaturgii sám, abychom doladili zajímavý a všemi směry rozkročený festival,“ doplnil k rozvrstvení žánrů Vojáček. V Elevenu se například celý večer nesl v hardcore a punkovém duchu, naopak ve Flédě převládala elektronická hudba.

V Elevenu tak vystoupili například pražští Skywalker, kteří kombinují hardcore s pop punkem. Ti brněnskému publiku představili své nejnovější EP Sugar House, ze kterého zahráli například skladbu Sugar. Zpěvák, který si říká Jay Kutcher, komunikoval neustále mezi skladbami s publikem. „Házejte vlasy jako já,“ povzbudil Jay své fanoušky a následně si sundal kšiltovku, aby tak odhalil svou pleš.

„Koncert se mi moc líbil, ale nebyl jsem spokojený se zvukem. Mám pocit, že s tím má Eleven celkově problém,“ řekl Daniel Mareda z publika. Koncert si užil i basista kapely Skywalker. „Dneska se mi hrálo fakt dobře. Byla tu skvělá atmosféra a spousta lidí. Brno je vždycky fajn,“ popsal své pocity z vystoupení.

Později se velká část publika přesunula na Flédu, kde vystupoval DJ Ventolin. Jeho tvorba se vyznačuje živým hraním s elektronickými nástroji, proto není úplně typickým DJem. Během vystoupení zvládl kromě manipulace s mnoha elektronickými zařízeními také hrát na bubny a činel a občas tancovat. Vše navíc doplňoval zpěvem.

Během večera bylo možné navštívit i více klubů. „Už ani nevím, jaké jsem viděl kapely, ale byl jsem ve Faválu a pak v Elevenu, kde už byli lidé celkem napití a pogovalo se tam. Nakonec jsem jel na Flédu na Ventolina, kterého jsem chtěl celý večer vidět. Bylo to úplně skvělé,“ popsal účastník akce Jan Prachař.

Klíčová slova: Hrnem Brnem, Skywalker, Ventolin, koncert

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.