25.03.2017 11:43


Jarní pučení na brněnském Zelném trhu ozvláštnil brazilský zpěvák Rhizo

Autor: Markéta Sulková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Návštěvníci brněnského Zelného trhu mohli v pátek odpoledne vybírat z bohaté nabídky ovoce, zeleniny i různých sazenic od prodávajících stánkařů. Atmosféru akce Jarní pučení doplnila hudba brazilského zpěváka Rhiza nebo vystoupení dětí ze školek městské části Brno-střed. Radní plánují do budoucna pořádat více podobných akcí.

O stánek s jahodami projevili zákazníci v průběhu dne velký zájem. Foto: Markéta Sulková

 

Brno – Rozšířený sortiment zboží nabízeli stánkaři a zemědělci na Zelném trhu v Brně. Návštěvníci náměstí měli tento pátek možnost zakoupit si jak klasické dřevěné výrobky či frgály, tak mladé sazenice a květiny. „Očekávala jsem, že se s příchodem jara objeví trhovci. Podobné akce vítám, líbí se mi jejich atmosféra. Na trzích kupuji třeba zeleninu,“ řekla návštěvnice trhu Dana Beránková.

Od třinácti hodin pak začal i kulturní program. O hudební doprovod se postaral brazilský zpěvák Fabrízio Glória, uměleckým jménem Rhizo. „Mám Brno rád, je to přívětivé město. Mám pocit, že český a brazilský humor a pohled na svět jsou si podobné. Můžu si dělat v písních legraci a nikdo mě za to nesoudí,“ popsal své pocity Rhizo. Po zpěvákovi pak následovalo například vystoupení dětí z mateřských školek.

Někteří stánkaři a zemědělci jsou již na Zelném trhu stálicemi. Mezi ně patří i stánek s dřevařskými výrobky Dřevotéka, jehož prodejci bývají na Zelném trhnu pravidelně i mimo zvláštní akce jako Jarní pučení. „Tržby máme dobré, lidé nás už v Brně znají,“ uvedl prodejce Dřevotéky Oldřich Verner.

Příští měsíc se můžou obyvatelé zúčastnit hned dvou dalších akcí mimo klasické trhy. „Na 13. dubna připravujeme akci s názvem Zelený čtvrtek, kde se bude sociálně slabým rozdávat špenátová polévka a vystoupí sbor Armády spásy,“ uvedl vedoucí oddělení obchodu městské části Brno-střed Tomáš Vincent. O týden později bude následovat gastronomická Slavnost medvědího česneku, kde se návštěvníkům představí různé restaurace a stravovací zařízení.

Klíčová slova: Zelný trh, trhy, stánkaři, jaro

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.