05.11.2019 22:05


Jakékoliv obvinění ze zjednávání prostituce odmítám, říká bývalý majitel pražského klubu Escape Massimo Scolari

Autor: Jessica Kapetanović | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Kvůli kauze šesti obžalovaných ze zjednávání homosexuální prostituce v pražském gay klubu bylo 4. listopadu nařízeno soudní jednání na městském soudu ve Spálené. Podle obžaloby státní zástupkyně Radky Miclíkové si obžalovaní měli přes dva roky vydělávat kuplířstvím.

Budova Městského soudu v Praze, Autor: Jessica Kapetanović

Praha – Šest obžalovaných mužů mělo zjednávat do klubu Escape v ulici V Jámě tanečníky a společníky, kteří za úplatu se zákazníky měli provozovat sex. Část výdělku měla údajně poté jít majiteli podniku Massimu Augustu Scolarovi a dalším zaměstnancům. Mladým prostitutům mělo údajně být kolem 18 do 25 let, některým bylo ale méně než osmnáct. „S obžalobou se absolutně neztotožňuji a jakékoliv obvinění odmítám,“ vyjádřil se u soudu Scolari. Ve své obhajobě zmínil, že nic z popsaného nedělal a ani to nedělal nikdo jiný ze zaměstnanců.

Klub je dnes již z důvodu kauzy zavřený. Většina obžalovaných se zmínila o takzvaném privátku. Jedná se o malou místnost se sedačkami, kde se daly zatáhnout závěsy. „Vylučuji, že by se za závěsem dal provozovat sex,“ řekl Scolari. Zároveň zmínil, že vždy apeloval na personál u vstupu, aby kontrolovali věk. Na to, že pár tanečníkům nebylo ani osmnáct, obžalovaní reagovali tak, že o tom nevěděli a že chlapci měli falešné občanské průkazy. Obžalovaný Lukáš Rejmon však podotkl, že privátku v době jejího používání nikdo nekontroloval, protože zaměstnanci respektovali soukromí hostů.

„V klubu probíhaly různé show jako travesti nebo erotické, v podstatě to byl takový kabaret. Pokud by v klubu probíhala prostituce a klub by se z ní financoval, nebyl by žádný důvod pro pořádání těchto nákladných show,“ popisoval ve svojí obhajobě jeden z obžalovaných Luboslav Arsov. „To, co kluci dělali mimo klub, nebyl náš problém,“ dodal.

U soudu se v pondělí 4. listopadu nestihli vyjádřit všichni obžalovaní. Jednání bylo místopředsedkyní Kateřinou Radkovskou odloženo na následující den. Soudní nařízení o jednání by mělo trvat do 6. prosince.

Klíčová slova: Městský soud v Praze, klub Escape, erotický klub, soud

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Nový komentář