02.05.2018 23:36


Jaká přání nám může splnit Andrej Babiš?

Autor: Tereza Kučerová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Organizace Společně Brno pořádala dnes na náměstí Svobody akci s názvem Tisíc slibů pro Andreje. Brňané mohli vyjádřit své názory vůči trestně stíhanému předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO). Akce proběhla v souvislosti s dvoudenní návštěvou Jihomoravského kraje, kterou členové vlády v demisi zahájili v Brně.

Autor: Tereza Kučerová

Brno – Co ještě Andrej Babiš neslíbil? Přejmenování hnutí ANO na hnutí NE? Odchod zpět na Slovensko? Jednorožce? Výbor snů na náměstí Svobody sbíral přání, která by premiér mohl dle představ Brňanů zařídit.  „Do Brna přijela vláda a my jsme toho chtěli využít a vyjádřit svůj názor. Nechtěli jsme dělat demonstraci, ale rozhodli jsme se, že Babišovi narušíme jeho mediální obraz tím, že uděláme takový menší poprask,“ řekla organizátorka Sára Dvořáková, která se převlékla za motýla.

Brňané vyjadřovali své názory i skrze transparenty. Účastníci si přinesli obrázky koz, koblih nebo nápisy vyjadřující jejich postoje. „Nesouhlasím s politikou pana Babiše. Nejvíce mě štve, že trestně stíhaná osoba je u moci. Měl by odstoupit a v koutě čekat na výsledek trestního řízení,“ vyjádřil svůj názor Josef Truhlář. Opačného názoru byla Pospíšilová (jméno odmítla Stisku sdělit – pozn. red.). „Babiš je nejschopnější člověk v republice. Od revoluce je jediný, kdo tu něco dělá. Trestní stíhání na něj ušili a teď ho tím vydírají. To je nad slunce jasné,“ vyjádřila svůj obdiv Pospíšilová.

Další z organizátorů Alvin Korčák při dělání bublin bublifukem uvedl, že akci chtěli uspořádat zábavně. „Tisíc slibů pro Andreje pořádá organizace Společně Brno spolu s některými demokratickými stranami. Andrej Babiš nám pořád něco slibuje a chceme ho podpořit tím, že vysbíráme sliby, které ještě neslíbil,“ dodal Korčák.

Při sbírání podpisů došlo také k hádkám. „Kdo může za to, jak to tady vypadá? Jasně, že Kalousek. Kdyby vládnul Andrej Babiš, máme tady lepší silnice a byl by tady pořádek,“ řekl účastník, který nechtěl vyzradit své jméno. „Vy si tady stěžujete, měli byste studovat. Nechte mě mluvit a všechno vám vysvětlím,“ mířil své argumenty k Danielovi Jirků (Akademický senát MU).

„Nejsem podporovatelem hádek, ale s některými lidmi je to těžké. Vždy se snažím vyslechnout jejich názory, a pokud mají mylné názory, snažím se je přesvědčit o tom, že jejich názor není podložen pravdivými informacemi. Mám pocit, že je spousta lidí pod pokrývkou nevědomí a pravda je nezajímá,“ uvedl Jirků.

Dnes, druhého května, vláda v demisi s premiérem Andrejem Babišem zahájila v Brně dvoudenní návštěvu Jihomoravského kraje, na což organizátoři ze Společně Brno reagovali. Účastníci Tisíce slibů pro Andreje mohli také na místě akce podepsat petici Milion chvilek pro demokracii.

Sorry jako. Foto:Tereza Kučerová

Klíčová slova: Babiš, vláda, demonstrace, Brno, Sorry jako, Společně Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.