07.03.2016 21:08


Jak vyrobit zubní pastu nebo jak uvařit japonské taštičky „Gyoza” se lidé dozví na VeganFestu, který se koná v Brně

Autor: Kateřina Červíková | Kurz: Rádio Stisk | Kategorie: Rádiozprávy

Brno - Že není VeganFest jen pro vyznavače tohoto životního stylu se mohou lidé přesvědčit v Brně, kde se od minulého víkendu koná festival VeganFest 2016. Pořadatelé festivalu připravili pro návštěvníky workshopy, přednášky, filmy a program pro děti, nejen s veganskou tematikou.

Audio

    O VeganFestu mluví organizátorka Markéta Musilová
         
    Autor: Kateřina Červíková

Program připravený nejen pro vegany je jedním z důvodů, proč obliba tohoto, v pořadí pátého, festivalu každým rokem narůstá. Na loňský ročník podle organizátorů zavítalo až dva tisíce návštěvníků. "Letos se chystám jít přednášku Martina Ballucha, který je vedoucím rakouské organizace pro ochranu zvířat, která se v Rakousku zasadila o takové věci, jako je zákaz kožešinových farem nebo zakáz chování slepic v klecích”, řekla Jitka Urbanová, jedna z přednášejících a zároveň účastnice festivalu. Právě Martin Balluch je jedním z největších lákadel letošního ročníku. Co další je pro návštěvníky připraveno a komu je festival určen shrnuje organizátorka Markéta Musilová.

VeganFest orgazinátoři zahájili o víkendu a ukončí ho v neděli 20. března. Hlavní část programu se koná v areálu Slévárny Vaňkovka. Festival pořádá aktivistická skupina Kolektiv pro zvířata a vstup na většinu z akcí je zdarma. Kompletní program je k dospozici na webových stránkách VeganFestu.

Kateřina Červíková

Klíčová slova: VeganFest, veganství, životní styl

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.