18.04.2018 09:19


Jak si správně vyčistit zuby? Studenti radili na náměstí Svobody

Autor: Kateřina Bečková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Studenti zubního lékařství se včera vydali na náměstí Svobody, aby lidem ukázali správnou techniku čištění zubů. Se zájemci řešili i další péči o ústní dutinu. Akce Ve zdravé ČR zdravý zub se odehrála po celé České republice už pojedenácté. 

Autor: Kateřina Bečková

Brno – Na dvacet mladých lidí v bílých pláštích se včera pohybovalo v centru Brna. Pod morovým sloupem na náměstí Svobody, kde měli studenti stanoviště, se kolemjdoucí mohli zeptat na všechno, co je zajímalo. Budoucí zubaři si díky akci procvičili schopnosti komunikace.

„Hlavně pro studenty prvního ročníku je to velká zkušenost, poprvé přichází do kontaktu s potenciálními pacienty,“ vysvětlila koordinátorka brněnské události a studentka zubního lékařství Mirela Mićić. Zapojit se mohli všichni zájemci z řad studentů, kteří prošli dvoutýdenním školením od sponzorů, již na akci věnovali zubní kartáčky a ústní vody.

Kromě sponzorů podpořila projekt i Masarykova univerzita. „Škola nám dala stipendium na půjčení stanu,“ řekla Mićić. Učitelé studentskou aktivitu oceňují. „Ve zdravém Brně zdravý zub je nepochybně přínosem pro studenty i obyvatele Brna,“ potvrdila vedoucí dentální katedry z Lékařské fakulty Lenka Roubalíková.

Brňané podle organizátorů akci vítají. „Myslel jsem, že hodně lidí si jen přijde pro kartáček, ale oni se zajímali a chtěli slyšet o ústní hygieně co nejvíc,“ sdělil jeden z praktikujících studentů Patrik Mikla. „Přišel jsem cíleně. Moje péče o zuby není nejlepší. Dnes jsem získal některé podněty, které snad zařadím do své rutiny,“ uvedl návštěvník akce Vít Hyžálk.

Ve zdravé ČR zdravý zub vzniklo před jedenácti lety na popud tehdejšího studenta Jana Vokurky, dnes událost organizuje Sdružení studentů stomatologie České republiky. Organizuje se ve městech, kde se učí zubní lékařství – kromě Brna i v Hradci Králové, Olomouci, Plzni a Praze.

Klíčová slova: Ve zdravém Brně zdravý zub, ústní hygiena, Lékařská fakulta, zubní lékařství

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.