11.05.2015 08:41


Jak napsat seminárku za jeden den

Autor: Matěj Karmazín | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Zná to asi každý. S blížícím se koncem semestru a začátkem zkouškového období se nahromadí nejrůznější testy, prezentace a seminárky. A protože student obvykle nechce všechen svůj čas věnovat jen škole, leckdy se může stát, že mu na napsání důležité seminární práce zbyde jeden jediný den. V takovém případě ale není nutné propadat panice, protože za čtyřiadvacet hodin se kromě školních povinností dá stihnout ještě spousta dalších věcí.

Ráno zamáčkněte nařízený budík a přispěte si alespoň o hodinu déle. Vždyť na napsání seminárky máte ještě celý den. Na něj budete potřebovat energii, takže si dopřejte vydatnou snídani. Pak konečně zapněte počítač a začněte přemýšlet, kde začít. Ještě předtím pro jistotu zkontrolujte všechny účty (Facebook, Instagram a Twitter). Přes noc se totiž mohlo stát spoustu zajímavých události a se znalostí toho, kdo se včera opil a co měla vaše spolužačka ze základky k snídani, se vám práce bude psát mnohem lépe.

I přesto ale budete dopoledne pravděpodobně trochu tápat, takže si na youtube pusťte videa o prokrastinaci, abyste se ujistili, že to, o čem se v nich mluví, se vás rozhodně netýká. Po otevření wordu vytvořte titulní stranu práce, na druhou nadepište obsah, na třetí úvod a s dobrým pocitem, že už vlastně máte tři strany, si běžte zaběhat.

Po návratu z běhání pochopitelně potřebujete sprchu, a protože už se blíží poledne, dejte si něco k obědu. Jako čistému a najezenému vám totiž práce půjde lépe od ruky. Pak si ale uvědomíte, že právě probíhá mistrovství světa v ledním hokeji a pustíte si superatraktivní zápas mezi Švýcarskem a Rakouskem. K němu si přinesete z knihovny půjčené knížky, abyste dělali alespoň něco. Zkusíte v nich najít pasáže, které byste v práci mohli použít, což se vám nepovede. Ze zoufalství tak použijete i ty, které se vám nehodí, na shánění jiné literatury stejně nemáte čas.

Při pravidelné kontrole Facebooku narazíte na 322 fotek z koncertu, na kterém jste byl předevčírem. Samozřejmě si je musíte všechny prohlédnout a zjistit, jestli na nějakých náhoMatěj Karmazín. Foto: Veronika Kovářová.dou nejste. Po chvilce zjistíte, že sice jste, ale vypadáte tam tak, že by bylo lepší, kdybyste tam nebyl. V průběhu toho alespoň sepište seznam zdrojů, tím se nedá nic zkazit.

Hokej mezitím skončil a za stavu 3:3 se bude prodlužovat. Napínavou koncovku si nemůžete nechat ujít a proto svou pozornost opět obraťte k televizi. Nakonec vyhrají Rakušané na nájezdy, což vás překvapí, takže si počkejte na rozbor elektronickou tužkou. Pak se nasvačte, uvědomte si, že už opravdu nemáte moc času a začněte zuřivě psát.

V půl šesté večer máte celých pět stran. Z dvouhodinového psaní už jste ale dost unavení, takže si pusťte nějaké vtipné video na youtube. Po chvilce najdete playlist třinácti videí z koncertu, na kterém jste byli předevčírem a celý si ho přehrajete, abyste se mohli uchlácholit, že zase tak hrozně jste nevypadal. Kolem sedmé se navečeřte, uvědomte si, že už vám zbývá jen pět hodin a podruhé začněte zuřivě psát.

Za chvíli pravděpodobně zjistíte, že jste celou dobu možná psali něco úplně jiného, než se po vás v zadání chtělo. Na předělávání nemáte čas, takže už to dopište podle sebe. V půl deváté vám chybí poslední kapitola a závěr. V tom ale začíná další hokej, který chcete vidět. Nemůžete se rozhodnout, co dělat a tak na internetu vyhledejte stránku s hodem mincí, aby rozhodla za vás. Padne orel, který znamená hokej, což vám samozřejmě udělá radost. 

Po hodině sledování hokeje si uvědomíte, že už vážně hoří a začněte potřetí zuřivě psát. V jedenáct dopíšete závěr a zkontrolujete si počet znaků. Zjistěte, že jste napsal přesně o třicet znaků více, než byl předepsaný minimální rozsah a zaradujete se ze skvělého odhadu a ušetření vlastních sil. Poslední půlhodinu, která zbývá do půlnoci, si vyhraďte na hledání odevzdávárny. Pokud se vám to podaří včas, máte vyhráno. Práci odevzdejte a běžte spát, zítra vás totiž čeká to samé. 

Klíčová slova: zkouškové, škola, seminárky, studium, lenost

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.