27.04.2015 16:36


Jak jsem se mohl stát úspěšným umělcem

Autor: Kořínek David | Kurz: Stisk | Kategorie: Publicistika

Reálný svět a prostředí sociálních sítí mají trochu jiné principy fungování. Nedávno se to vcelku zajímavě projevilo při organizování akcí proti průjezdu amerického konvoje Českou republikou. Díky této události většinová společnost objevila „nový fenomén“ – trolling. Bohužel, ne každý má pro tuto disciplínu nadání. Že je však český lid tvořivý v uplynulém týdnu poznala herečka a zpěvačka Olga Lounová.

Před několika dny se na českém Facebooku objevila událost, jakých denně bez většího zájmu vznikají desítky či stovky. Devítihodinový seminář s názvem „Jak uspět v umění“ vedený Olgou Lounovou v pražském clubu Music city však přilákal pozornost stovek lidí. Bohužel pro zpěvačku ne úplně těch, které by ráda oblažila svými radami.David Kořínek

Naprosto si netroufám hodnotit umělecké kvality slečny Pytlounové, alias Lounové, a nikterak se do ní nechci navážet. Plně chápu, že chtěla své dlouholeté zkušenosti z showbyznysu předat mladým a nadějným umělcům, případně těm, kdož ve své kariéře stagnují. A poplatek necelé dva tisíce za školení od celebrity je vskutku lidový. Své sociální cítění umělkyně potvrdila i umožněním, aby na akci dorazili rodiče s dětmi za pouhé jedno vstupné.

Na zdi Facebookové události se rozrostla zajímavá diskuze plná konstruktivních dotazů. „Dobrý den. Chtěl bych na akci prodávat trdelníky. Musím platit vstup, i když už jsem úspěšný?“ ptal se například Jakub Nohava. A podobných konstruktivních dotazů na události zájemci pokládali desítky za hodinu. „Mám jen osm stovek. Chtěl bych se zeptat. Děkuji,“ pokusil se o ceně smlouvat Martek Drahonovský.

Bohužel na dotazy zájemců nikdo neodpovídal. A to i přesto, že množství příspěvků se zvyšovalo každou minutou a do diskuze se zapojily i profily slavných osobností. Dotazy slečně Lounové položily celebrity jako Jan Hus nebo Jan Palach. „Dobrý den, slečno Olgo. Vidím, že jste všestranně talentovaná umělkyně. Mám urgentní dotaz z oblasti literatury – potřebuji vytáhnout nějaká svinstva na Karla Čapka. Šéf na mě velmi tlačí, prý to musím stihnout do 9. května. Pomůžete mi,“ zněl dotaz z profilu jakéhosi Jiřího Ovčáčka.

Na sklonku uplynulého týdne celá situace vygradovala a událost někdo zrušil. Pevně věřím, že to nebyla sama umělkyně, protože ta si svých věrných fanoušků jistě váží. Ti se teď shromažďují do několika Facebookových skupin s názvy jako „Olga Lounová mi vzala naději být úspěšný“ nebo „Olga Lounová mi nevrátila peníze po tom, co jsme vyhořel“. Ne všechny reakce jsou ale tak negativní. To potvrzuje již takřka tisícovka fanoušků skupiny „Olga Lounová ze mě udělala umělce“.

Celá situace tak má politováníhodný konec. V Česku žije mnoho nadějných mladých umělců, kteří by potřebovali poradit od celebrity formátu slečny Lounové. Stále tedy doufám, že seminář se skutečně odehraje. Sám bych se ho rád zúčastnil.  

Klíčová slova: Olga Lounová, umění, seminář, trolling, zklamání

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.