13.12.2020 20:29


Intimita v době koronaviru: V hlavní roli experimentování a objevování vlastní sexuality

Autor: Anna Sochorová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Dny strávené v izolaci od ostatních přinášely nedostatek intimity, a lidé tak často využívali erotické pomůcky. České vnímání těchto pomůcek jako takových se od konzervativních, často odsuzujících názorů, pomalu dostává k touze po objevování vlastního těla a experimentování. 

Designérka Anna Marešová, Autor: Adam Dvořák

Brno  Stres, nedostatek lidského kontaktu, samota. I tyto faktory ovlivnily pohled Čechů na používání erotických pomůcek. Za poslední rok se poptávka po intimních pomůckách značně navýšila a české e-shopy se zaměřily na zdokonalování reklamních strategií.

Na jejich prodej se zaměřuje i průmyslová designérka Anna Marešová. Ta se svojí diplomovou prací zaměřenou na erotické pomůcky pro ženy zaujala širokou veřejnost. V roce 2013 uvedla na trh svoji značku Whoop.de.doo. zaměřenou na intimní pomůcky, které jsou jemné a nevyzařuje z nich vulgárnost.

V období podzimní karantény Marešová a její tým zaznamenali nárůst prodeje. ,,Během léta jsme měli kampaň na Hithitu na náš nový produkt – menstruační kalíšek. Tak se podařilo prodeje rozhýbat. Šlo i o další produkty, jako je vibrátor či Venušiny kuličky,‘‘ uvádíDle jejího názoru s navýšením poptávky souvisí i rozšíření portfolia značky. Ve srovnání s loňským rokem se prodej více než zdvojnásobil. 

Karanténa pro mnoho lidí vytvořila ideální podmínky pro experimentování, ať už mezi partnery při prohlubování intimity, či v cestě za objevováním své vlastní sexuality. ,,Každý dlouhodobý vztah občas potřebuje impuls. A cokoli, co může být tím impulsem, se cení. Takže pokud vibrátor pomůže k oživení v partnerském intimním vztahu nebo pokud Venušiny kuličky zvýší ženám libido, je to jedině dobře,‘‘ pokračuje.

Dodává, že pokud jsou pomůcky navíc pěkné, funkční a kvalitní, působí na zákazníky mnohem lépe. Právě orientace českých zákazníků směrem ke kvalitním produktům a zájem o místa jejich původu Marešové přináší radost. ,,Myslím, že to je dobře i pro naši ekonomiku. Jsem zastáncem lokální výroby,‘‘ říká.

Marešová si myslí, že ve vztahu je dobré být otevřený novým věcem a intimní pomůcky by se neměly brát jako něco, o čem se nemluví. ,,Také mi připadá důležité, jak ta pomůcka vypadá. Představte si, že dá kluk holce nějaký ošklivý růžový vibrátor. Může se stát, že dotyčná to pochopí jako špatný vtip,‘‘ vysvětluje.

Je přesvědčená, že v intimních vztazích je důležitá přirozenost, otevřenost, ale i něha a jemnost. A humor taky, ale chytrý. Proto se také rozhodla pro tvorbu podcastu s příznačným názvem Přiznej barvu, který je o intimních tématech.

Do budoucna plánuje několik nových intimních pomůcek. ,,Dlouhodobě pracujeme na vibračním vajíčku, což je malý vibrátor, a také budeme mít svůj lubrikant. Na příští rok potom máme v plánu udělat mobilní aplikaci menstruačního kalendáře,‘‘ uzavírá Marešová.

Klíčová slova: Erotické pomůcky, intimita, vztahy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.