22.03.2019 17:28


Ignis Brunensis chce letos roztančit Brno

Autor: Jana Kopecká | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Nebe nad Brnem v květnu a červnu rozzáří ohňostroje od tvůrců z celého světa. Na festival Ignis Brunensis přijede například skupina Platinum Fireworks, která pořádá největší ohňostrojové festivaly ve filipínské Manile. Na akci se dále představí i týmy z Česka, Portugalska a Norska. 

Audio

    Miloš Havránek, tisková konference 22.3.2019
         
    Autor: Jana Kopecká

Ignis Brunensis 2018. Foto: Robert Vystrčil

Brno – Přehlídka ohňostrojů Ignis Brunensis letos začne 24. května. Poprvé se jí zúčastní i týmy z Filipín a Norska, lidé ohňostroje uvidí tradičně nad Špilberkem i nad hladinou Brněnské přehrady. Akce, která potrvá až do poloviny června, připomene také jubilea brněnských univerzit a městské hromadné dopravy.

Pořadatelé letošního ročníku se inspirovali v zahraničí. Nově zavedli dvouminutový hudební doprovod ke všem představením – konkrétně skladbu The Charleston. „Chceme charlestonem roztančit lidi v ulicích Brna," objasnil ředitel pořádající společnosti SNIP & CO Jiří Morávek.

Tento ročník zároveň připomene výročí sto let od založení Masarykovy i Mendelovy univerzity a sto dvacet let Vysokého učení technického v Brně. Století a půl existence slaví také brněnská hromadná doprava. „Brno bylo první město v republice, kde vznikla hromadná doprava. První koněspřežnou tramvaj město spustilo v srpnu 1869," sdělil generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Akce je zdarma, zájemci si však od prvního dubna mohou koupit vstupenku do komfortní placené zóny na přehradě. Brněnská primátorka Markéta Vaňková připomněla, že návštěvnost akce se pohybuje kolem sto čtyřiceti tisíc lidí za každý večer. „Také se mnoho let účastním přehlídek ohňostrojů na přehradě a vidím, že jsou lidé s akcí spokojeni," řekla Vaňková. 

Studentka Lucie Tesařová byla na Ignis Brunensis pětkrát. „Akci mám ráda, jen mi vadí, že se mačká tolik lidí. Chtělo by to ještě více posílit spoje, autobusy jsou narvané," zdůraznila studentka, která se chce zúčastnit i letos.

Veronika Šmardová vidí návštěvu přehrady jako ztrátu času. „Stejně je lepší vyjet někam na kopec, kde je lépe vidět, než se cpát s tolika lidmi. Svého psa s sebou ale neberu, ohňostroje nenávidí," svěřila se Šmardová. Připustila však, že akce má své kouzlo.

Klíčová slova: Ignis, Brunensis, Brno, Ohňostroj

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.