17.12.2019 22:59


Điănđi: Rychlá obsluha, dobré jídlo, skvělá lokalita. I tak něco chybí

Autor: Ondřej Fajstavr | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Asijská kuchyně se dnes těší velké oblibě. Není tedy divu, že se do řady úspěšných asijských restaurací zapojil i nový hráč, a to se silnou kartou – adresou přímo na náměstí Svobody. Nová restaurace Điănđi nabízí pokrmy z vietnamské kuchyně a sushi. Jídlo, obsluha i interiér jsou na jedničku, přesto si ale z návštěvy odnáším průměrný zážitek.  

Menu restaurace. Foto: Ondřej FajstavrBrno—Nová restaurace Điănđi se mezi ostatními obchody trošku ztrácí, pokud si jí ale všimnete, dozajista vás zaujme. Útulně vypadající interiér, krásný bar a tlumená světla vás lákají k návštěvě. Když se rozhodnete vstoupit, zjistíte, že restaurace skrývá ještě větší prostor po schodech dolů. Interiér restaurace působí nóbl dojmem a je opravdu hezky sladěný, nemohu se ale vyhnout dojmu, že nejsem ve vietnamské restauraci.

Obsluha, která nás přívětivě zdravila už u dveří, nám rychle přináší jídelní lístek. Ten se opravdu povedl – stránky s názvy jídel jsou proloženy krásnými fotografiemi nabízených pokrmů, navíc ladí s hůlkami již připravenými na stole. Na výběr máte proslulé vietnamské pokrmy jako je Phở bò Bún bò Nam Bộ nebo závitky. Pokud by se vám známá vietnamská jídla nezamlouvala, můžete si objednat některé z mnoha druhů sushi a sushi setů. Zklamal mě však výběr vegetariánských variant – ty moc lákavě nevypadaly a bylo jich málo.

Pho Bo. Foto: Ondřej Fajstavr

Jídlo jsme na stole měli opravdu rychle, za pár minut. Zkoušeli jsme klasiku, Bún bò Nam Bộ (149 Kč) a Phở bò (149Kč), oboje s hovězím masem. Maso bylo dobře připravené, a i jinak bylo jídlo vyvážené a nic mu nechybělo. Česnek, sójová omáčka a další věci k dochucení jídla, které jsme měli připravené na stole, nebyly potřeba. K pití jsme si objednali pouze karafu vody, můžete ale zkusit i vietnamské pivo. A pokud se bojíte hůlek, lze si s klidným svědomím vzít vidličku, kterou na stole máte připravenou také.

Mohlo by se zdát, že jsem si odnesl ten nejlepší zážitek, ale jak jsem již na začátku napsal – něco mi tam chybělo. Atmosféra podniku nebyla vůbec taková, jakou bych si v na místě tohoto typu představoval. Cítil jsem se prostě jako v jakékoliv jiné restauraci, kam jdu na polední menu. Možná kvůli skupině mladých turistů, kteří byli relativně hluční, možná byla restaurace na můj vkus moc „mainstream“. Nejspíš je to ale její záměr – sídlí přeci uprostřed hlavního náměstí a počítá s různými druhy strávníků, které by „vyhipstřené“ vietnamské bistro asi tolik nenadchlo. Já mám ale jasno. Jakkoliv bylo jídlo dobré, radši si příště dojdu pro zažití Vietnamu do některé z postranních uliček.

Klíčová slova: Vietnamské jídlo, recenze, Diandi

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.