04.03.2014 21:38


Hudební program Majálesu je kompletní

Autor: Peřinová Karolína | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Moderátor Jan Kraus v pondělí večer odhalil hlavní hudební program studentského festivalu  Majáles, který se uskuteční 7. května na brněnském výstavišti. Návštěvníci se tak mimo jiné mohou těšit na kapely Wohnout, Mig 21, Divokej Bill, Chinaski nebo zpěváka Tomáše Kluse.

Brno  Hudební program festivalu Majáles je na světě. Hostitel festivalu moderátor a herec Jan Kraus odtajnil v pondělí večer poslední jména umělců, kteří na festivalu vystoupí.

„Čipový náramek nahrazuje starou dosavadní starou klasickou vstupenku. S čipovým náramkem se nejen na festival dostanete, ale budete jeho prostřednictvím všechno i platit a nakonec s ním můžete zvolit i krále Majálesu,“ přiblížil Jan Kraus v představené videoupoutávce letošní novinku.  Pak oznámil jména hlavních účinkujících. Jsou to kapely Dymytry, Wohnout, Vypsaná Fixa, Udg a Mig 21, Monkey Business, Iné Kafe, Divokej Bill, Mandrage, Horkýže Slíže, Chinaski a zpěvák Tomáš Klus.

Ohlášení účinkujících letos proběhlo ve třech vlnách. První vlna ohlášených účinkujících se nesla především v duchu ska a reggae. Z tohoto soudku zahrají kapely Sto Zvířat, Fast Food Orchestra, Polemic a Pub Animals. Dále si na festivalu zahrají alternativní Zrní, punkové Rybičky 48, rock’n’roloví Hentai Corporation, pop-punkoví Zoči Voči a trojice mladých českých umělců rappera Johny Machette, písničkáře Voxela a zpěváka Adama Mišíka, kteří mají za sebou společné turné.

Kapela Chinaski vystoupila na Majálesu i v loňském roce. Foto: Karolína Peřinová.

V druhé vlně potvrzených účastníků pořadatelé oznámili kapely Skyline, Midi Lidi, Pipes and Pints, Mydy Rabycad nebo Lake Malawi, novou kapelu Alberta Černého zpěváka rozpadlých Charlie Straight. Dále na festivale zahrají písničkář Xindl X,  brněnské holčičí duo Čoko Voko. Jako zástupci hip hopové scény vystoupí Majk Spirit, Prago Union a PSH. Pořadatelé nezůstali jen u české a slovenské hudební scény. Návštěvníci se mohou těšit také na londýnskou zpěvačku Madame Pepper a britskou kapelu The Feud. Třetí vlnu oznámil v krátkém videu Jan Kraus, který byl hlavním hostitelem také loňského Majálesu.

„Na letošní Majáles se těším už od toho minulého. Loni to bylo velkolepé, tak jsem zvědavá, jaké to bude letos. Těším se hlavně na české festivalové klasiky, bez kterých se neobejde snad žádný festival," řekla studentka Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity Lucie Sperlichová.

Letošní ročník největšího open air festivalu pro mladé na jižní Moravě s sebou nese řadu výrazných změn. Nejzásadnější změnou jsou elektronické náramky, které nahradí běžné vstupenky a umožní návštěvníkům platit ve všech stáncích bezkontaktně. Zřejmou výhodou elektronického náramku bude zrychlení odbavení před vstupem na festival nebo menší fronty u prodejních stánků. Platba náramkem zabere několik milisekund, tím se znatelně rychlí proces placení.

Další výhodu, kterou elektronický náramek přináší je propojení se sociálními sítěmi. Díky této nové technologii mohou partneři festivalu návštěvníky snadno identifikovat a zaslat jim tak fotky z atrakcí nebo použít jména návštěvníků na předchystané dárky. „Na elektronické náramky jsme moc zvědavá. Doufám, že se uchytí a Majáles tak inspiruje i další české festivaly. Komu by se pořád chtělo vytahovat peněženku," dodala třiadvacetiletá studentka. Změnou projdou také hlavní pódia, která budou mít podle pořadatelů unikátní a nápaditý vzhled. Stejně jako loni se Majáles open-air bude konat na brněnském výstavišti.
Letos se celkový prostor ještě rozšíří o pavilon P a sousední plochy," sdělila za přípravný tým Majálesu Kateřina Gardoňová.

Na propagaci festivalu se může podílet každý. „Rozlepuju plakáty a roznáším letáky. Festival propaguju, kde se dá. Každý agent musí prodat minimální počet lístků. Za prodané lístky dostáváme body, a za ty pak různé odměny jako například VIP lístky, s nimiž se můžeme dostat do zákulisí," shrnula práci majálesových agentů Aneta Chrástová, která se na propagaci festivalu podílí čtvrtým rokem.

Hlavnímu programu, který se uskuteční 7. května na Výstavišti, bude předcházet po celý duben také doprovodný program. Vstupenky lze do konce března koupit za 450 korun v prodejně Indies v Poštovské ulici nebo na dobírku.

Klíčová slova: Majáles, festival, koncerty

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.