23.03.2019 20:10


Hudba, párty, sebevyjádření. Brněnský bar ovládl rap, trap a grime music

Autor: Marie Kolajová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Undergroundová párty Explicit zaplnila v pátek večer prostory brněnského podniku Artbar Druhý Pád. Akci pořádali tři čeští DJs, vyjímečnou atmosféru doprovázely svítící malby na stěnách a speciální osvětlení prostoru.

Brno – Artbar Druhý Pád na brněnské ulici Štefánikova se v pátek stal centrem rapu, grime music a trapu. Od devíti večer se v podniku konala akce s názvem Explicit. Na ní si kromě několika různých Djs návštěvníci mohli poslechnout i živé vystoupení dvojice Yeezuz2020.

Explicit pořádají především tři hlavní DJs - DJ De, Vinfield a Krabs. Jejich cílem je klást důraz na jednotlivé DJs a stavět je do hlavních rolí. „Všechny show se snažíme doplňovat i jinými interprety, aby to bylo zajímavější. Na tento Explicit přijel například i vycházející talent elektronické scény DJ Whithe,“ sdělil jeden z hlavních organizátorů DJ Vinfield.

Pořadatelé se ale snaží i o to, aby byla jejich hudba co nejvíce aktuální a zaujala tak velký počet lidí. „Explicit je skvělá akce, protože každý z nás produkuje trochu jinou hudbu. Ale i když každý děláme něco odlišného, kombinace těchto žánrů je jedinečná,“ řekl DJ Krabs. Také uvedl, že ze začátku hrával hip hop, ale nyní se soustředí i na elektronickou hudbu.

První párty tohoto typu se pořádala v roce 2016. Od té doby se komunita obklopující Explicit rozrostla. „Baví mě různé styly hudby a baví mě i lidi, co na Explicit chodí,“ řekla studentka Anna Endlicherová, která tuto akci navštívila po několikáté. V sobotu 23. března se Explicit stěhuje do Prahy do Café NONA na Nové scéně. Diváci se tak mohou těšit i na jiné interprety, jako je Kaa Glo či DJ Kewu.

Klíčová slova: Explicit, párty, Artbar, grime music, trap, rap

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Klára Šintajová | 23. 03. 2019, 21:02
Zajímavý koncept, hodně lákavý!