02.05.2015 22:44

Hradečtí hokejbalisté porazili Kovo Praha, a přiblížili se k záchraně

Autor: Kulhánek Tomáš | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Před dvěma lety hráli hokejbalisté z Hradce Králové extraligové finále, loni skončili v nejvyšší tuzemské soutěži šestí. Dnes odpoledne si po nepovedené sezoně poprvé vyzkoušeli skupinu o udržení. V prvním kole porazili Kovo Praha těsně 1:0 a mají na dosah záchranu v extralize.

Hradec Králové – Navzdory zlepšení v jarní části bude letošní sezona pro hradecké hokejbalisty neúspěšná. Místo očekávaných bitev v play off vstoupili v sobotu 2. května do bojů o udržení v nejvyšší soutěži, ve kterých musí odvrátit hrozbu sestupu do 1. ligy. Skupinu, do které spadly poslední čtyři celky základní části, si společně s Východočechy zahrají také hráči Třince, Kovo Praha a Sudoměřic.

V první fázi extraligové soutěže si hradecký tým připsal pět výher, skončil na 10. místě a celkem si do skupiny o udržení přinesl 19 bodů. Zatímco Třinec s 23 body má k záchraně už na začátku šestikolové soutěže blízko, Sudoměřice a Kovo Praha jsou se shodným počtem 15 bodů nejvíce ohroženými celky. Baráž s vítězem 1. ligy si zahraje poslední tým skupiny. Zbylé tři týmy získají jistotu, že si nejvyšší českou hokejbalovou soutěž zahrají i v příštím ročníku.

Povedený zákrok hostujícího brankáře Mikla. Foto: Tomáš KulhánekS pražským soupeřem se domácí hráči utkali potřetí v letošní sezoně. V dosavadních dvou duelech získali plný počet bodů a navíc neinkasovali ani jednu branku.

Sobotní zápas v Hradci Králové před zraky pouze čtyřiceti diváků začal ve velkém tempu. Už v čase 2:37 využil povedené Hrabicovy přihrávky Petr Novák a poslal domácí tým do vedení. Bývalý reprezentační kapitán a dvojnásobný mistr světa Novák tak potvrdil pozici nejproduktivnějšího hradeckého hráče. Po zbytek první třetiny ale byla hra poměrně vyrovnaná a díky třem přesilovkám měli více střel hosté.

Ve druhé třetině se průběh zápasu změnil. Do početních výhod se dostávali i domácí a především při dlouhé přesilové hře pěti proti třem mohli zvýšit své vedení. Několikrát se však zaskvěl hostující brankář Mikl, a když už byl ve 23. minutě překonán, těsně před brankovou čarou zachránili situaci pražští obránci.

Třetí patnáctiminutovka přinesla šance na obou stranách, ale oba gólmani drželi své týmy. Hosté zkusili v poslední minutě zápasu i hru bez brankáře, ale ani z ní gól nepadl. Hradec Králové porazil Kovo Praha nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 a ani ve třetím letošním vzájemném měření sil brankář domácích Humlíček neinkasoval.

Po výhře nad pražským soupeřem mají Východočeši 22 bodů, jejich dnešní protivník zůstává s 15 body poslední. V souběžně hraném zápase dokázali hráči Sudoměřic vyhrát v Třinci po samostatných nájezdech. Příští týden hraje Hradec doma se Sudoměřicemi, Kovo Praha přivítá Třinec.

Klíčová slova: hokejbal, Hradec Králové, Kovo Praha, extraliga