02.12.2020 19:46


Hospody a restaurace ve čtvrtek otevřou poprvé od října

Autor: Jan Podmol | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Hlučná atmosféra, plno lidí u stolů a nestíhající obsluha - tak to před koronavirovou pandemií vypadalo ve většině českých restaurací, barů a hospod. V polovině října je však vláda kvůli špatné epidemické situaci uzavřela. Ve čtvrtek se tato zařízení znovu otevřou, čeká na ně ale plno omezení.

Praha, Brno – Česko ve čtvrtek přejde do třetího stupně Protiepidemického systému ČR (PES), který s sebou přinese uvolnění stávajících opatření proti šíření koronaviru. To se týká mimo jiné i restaurací, hospod a barů, které otevřou poprvé od poloviny října. Jejich provozovatelé ale musí dodržet mnoho omezení. Kapacita podniků klesne na polovinu, u jednoho stolu budou moct sedět maximálně čtyři lidé a otevřeno bude pouze v rozmezí šesté a dvaadvacáté hodiny. Mimo dobu konzumace bude povinné také nošení roušek.

Byť členové vlády mluvili o možném otevření restaurací už od pondělí, rozhodli na konci minulého týdne o posunutí na čtvrtek. Restauratéři tedy až do neděle nevěděli, kdy své podniky otevřou. „Komunikace vlády nebyla dobrá. Jídla se připravují s předstihem, takže mnoho podniků přes víkend navařilo na pondělí. Posunutí je problém, protože suroviny do čtvrtka nevydrží,“ řekl prezident Culinary Clubu ČR Petr Kováč. Ten si stěžoval také na nedostatečnou pomoc ze strany vlády během druhé vlny pandemie. „Na rozdíl od jara nepozastavila podnikatelům placení nájmů a na kompenzační balíčky většina majitelů restaurací nedosáhla,“ dodal Kováč.

Pouze díky ochotě majitelky, která placení nájmu nepožadovala, nezkrachoval například brněnský bar Limbo. „Bylo to hodně hraniční, ale nakonec jsme přežili,“ řekl spolumajitel baru Daniel Dvořák. Ten se tak může těšit na čtvrteční znovuotevření. „Už máme rezervace i pro deset lidí, bohužel je budeme muset rozdělit. Je to nepříjemné, ale nějak to zvládneme. Největším problémem je pro nás zavření v deset hodin večer, protože jsme především studentská hospoda,“ vysvětlil.

Pro některé restaurace je však největším omezením snížení celkové kapacity na polovinu. Problémem je nedostatek míst k sezení hlavně v době vydávání obědových menu, kdy do restaurací chodí nejvíce lidí. „Není jednoduché otevřít pouze s polovinou míst, protože personál musíte zaplatit stejně, jako kdyby byla kapacita stoprocentní,“ řekl redakci Stisku Kováč, který je zároveň majitelem restaurace Bonjour a Kafé Lávka v Brně.

Nad omezenou kapacitou se pozastavuje také provozní restaurace U Dřeváka David Prokop. „Když to srovnám s obchody, kde je v jednu chvíli velký počet lidí, přijde mi to nesmyslné. Snížení míst na polovinu dělá velký rozdíl, ale samozřejmě se přizpůsobíme,“ uvedl. Restaurace, ve které pracuje, během uzavření fungovala především díky rozvozu.

Čtvrteční znovuotevření však nevyhlížejí pouze majitelé a zaměstnanci těchto zařízení, ale také jejich hosté. „Jsem rád, že se hospody otevřou. S kamarády samozřejmě plánujeme někam zajít a nejvíc se těším na čepované pivo,“ řekl student Tomáš Beránek. Ten se vyjádřil také k opatřením, která budou muset hosté dodržovat. „Není to úplně optimální, ale chápu záměr vlády. Důležité ovšem je, že se otevře a lidé tak budou moct pomoct svému oblíbenému podniku,“ dodal.

S přechodem do třetího stupně PES otevřou také muzea a galerie nebo obchodní centra. Přestane platit zákaz nočního vycházení a konzumace alkoholu na veřejnosti, venku se bude moct sejít až padesát osob.

Klíčová slova: restaurace, hospoda, otevření, koronavirus, snížená kapacita, omezení

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.