16.10.2014 21:09


Hospodský kvíz prověřil mé neznalosti

Autor: Tereza Ondráčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Vcházím do podzemí kavárny Trojka a přisedám si k týmu. Po krátké debatě pojmenujeme naši (jak si zatím myslíme) neporazitelnou formaci Rychlá rota, zasedáme k soutěžnímu stolu a připíjíme si na budoucí úspěchy. Jsme přesvědčeni, že náš tým bude zanesen do historie jako drtivý vítěz a neporazitelný soupeř. Máme mezi sebou studenty politologie, žurnalistiky, psychologie, práv, ekonomie a scenáristiky, toto složení přeci nemůže být pokořeno.

Otázky jsou rozděleny do šesti kategorií: aktuality, Formule 1, stromy, soundtracky, poezie, pseudonymy, počítačové hry a doprava, nicméně všechny, kromě aktualit jsou předem nezveřejněné. A právě otázky ze současného dění nás zrovna nepovzbuzují k lepším výsledkům. „Ta holka, co dostala Nobelovu cenu, byla z Afghánistánu?“ „Ne, věř mi, bude to Palestina.“ „To není možné, dáme Afghánistán.“ Nakonec to však je Pákistán. Naše sebevědomí postupně klesá. Téma doprava se nám svými pěti otázkami také netrefuje do noty a tak se po prvním kole přesouváme na krásnou dvanáctou pozici. Z dvanácti. 

Počítačové hry. Klučičí půlka stolu jásá, holčičí půlka se do debaty ani nevkládá. Nicméně sebevědomí je opět příliš vysoké a získáváme pouze dva body. Další otevřené téma je poezie. Někteří z nás kladou hlavu do dlaní, jiní jí bouchají o stůl. Jsme přesvědčeni, že jsme zcela ztraceni a do historie se zapíšeme spíš jako tým zoufalců a ztroskotanců. Překvapivě však vše zodpovídáme správně. Dmeme se pýchou zejména za rozpoznání Apollinairových Kaligramů a pomalu se dereme tabulkou vzhůru. Začínáme si objednávat drinky, protože první nemusí platit útratu. Možná, že i zde se stala chyba.

S optimismem vyčkáváme na další dvě sady otázek. Rozdíly mezi jednotlivými skupinami nejsou veliké, stačí pár bodů a budeme vpředu. Naše znovu nabité nadšení však znovu zchladí realita dalšími čtyřmi kategoriemi. Na formule se nikdo z nás nedívá, stromy nerozeznáme, soundtracky nepoznáváme a pseudonymy poznáváme jen zřídka. Radovat se můžeme, protože poslední nejsme, ale ne moc, protože jsme skončili předposlední. Každopádně příští úterý to všem zcela jistě natřeme! 

Klíčová slova: publicistika, hospodský kvíz, volný čas

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.