13.03.2016 20:03


Holčičku s nemocí motýlích křídel přišlo do Pardubic podpořit okolo 300 běžců

Autor: Hana Drahokoupilová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Do Pardubic dnes dopoledne přišlo asi 300 běžců podpořit Rebeku Čihákovou, téměř dvouletou holčičku s nemocí motýlích křídel. Běžci finančně pomohli rodině Rebeky na nákladnou léčbu a zároveň tak přišli již na třetím ročníku Rebečina běhu dát najevo, že s jejím problémem soucítí.

Rebečina běhu se zúčastnilo 300 zájemců. Foto: Hana DrahokoupilováPardubice – V dopoledních hodinách se v okolí pardubického krytého bazénu prohánělo několik skupin běžců, a to za účelem dát najevo podporu Rebece Čihákové, která trpí od narození nemocí motýlích křídel. Zájemci si mohli vybrat ze tří tras Rebečina běhu, byla pro ně připravena čtyřkilometrová, devítikilometrová a také dětská, pětisetmetrová.

Na závod bylo možné registrovat se předem online s registračním poplatkem 150 korun nebo na místě s poplatkem 200 Kč. „Letos se zúčastnilo okolo 300 běžců, polovina se jich registrovala předem a polovina na místě. Díky registračním poplatkům jsme tak vybrali 55 230 korun plus dobrovolné příspěvky, které jsme zatím nepočítali,“ řekla jedna z organizátorek Světlana Němcová. Areál charitativního běhu organizátoři uzpůsobili jak pro děti, tak pro dospělé. Pro děti se stal asi největší atrakcí skákací hrad a dospělí mohli ochutnat nachystané občerstvení. Nechybělo ani pečené sele.

Benefičního běhu se účastnili závodníci všech věkových kategorií. Děti si na delší běhy braly i kola nebo koloběžky a ty nejmenší se vezly v kočárku, s některými závodníky běželi i psi. Běžet ale nebylo přikázáno, takže jsme na chvostu závodníků mohli spatřit i maminky a tatínky s kočárky, kteří zvolili čistě vycházkové tempo. „Běhu pro Rebeku jsem se ráda zúčastnila ze dvou důvodů. V posledních dnech trénuji na půlmaraton, který mě zanedlouho čeká, ale tím hlavním důvodem byla samozřejmě pomoc rodině Rebečky, a to nejen prostřednictvím registračního poplatku. Chtěla jsem dát najevo, že mi její příběh není lhostejný a ráda je podpořím znovu,“ řekla k závodu účastnice Tereza Novotná.

Samotná léčba Rebeky je velmi nákladná. „Prostředky, které jsme na charitativním běhu vybrali, použijeme například na botičky, které necháváme pro Rebečku ručně šít nebo na cesty za léčbou, které podnikáme do Brna, do Salzburku a k moři,“ vysvětlila Michala Čiháková, matka Rebeky.

Klíčová slova: Rebečin běh, Rebeka Čiháková, nemoc motýlích křídel, Pardubice, benefice

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.