22.03.2019 13:52

Hokejoví Bílí Tygři smetli Mladou Boleslav 6:2 a zvládli tak i druhé čtvrtfinálové domácí utkání

Autor: Tomáš Brhel | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Liberec – Hokejisté Mladé Boleslavi ve druhém zápase čtvrtfinále play off extraligy nestačili na domácí Bílé Tygry a po porážce 6:2 prohrávají v sérii na čtyři vítězství už 0:2. Pro Bruslaře byla tentokrát osudová nedisciplinovanost, Tygři totiž využili hned tři početní výhody. Na výhře Liberce se velkou mírou podílel dvěma góly kapitán Petr Jelínek, tři asistence si zase připsal nejproduktivnější hráč základní části Marek Kvapil.

Autor: Tomáš Brhel

Liberec porazil Mladou Boleslav i ve druhém utkání. Ilustrační obrázek.

Hostující celek nedokázal napravit středeční porážku 1:5 a hokejisté Bílých Tygrů tak svou výhrou prodloužili šňůru neporazitelnosti proti Bruslařskému klubu už na devatenáct zápasů. Zápas byl výjimečný zejména pro střelce třetího gólu Liberce Radana Lence. Ten totiž ještě v minulé sezóně oblékal dres hostujícího celku. „Pamatuji si ještě z minulých sezón, jak bylo těžké hrát proti Liberci na jeho vlastním stadionu a jsem opravdu rád, že to stále platí,“ vzpomíná nyní již liberecký útočník.

Mlada Boleslav přitom do druhého utkání čtvrtfinálové série nevstoupila vůbec špatně, hned po jednatřiceti vteřinách hry totiž zvedl hostující příznivce ze sedadel Michal Vondrka. Ten využil nedůrazu libereckých hráčů před vlastní bránou a po narážečce s Klepišem poslal svůj tým do vedení.

Tygři ale dokázali ještě do konce úvodní třetiny zásluhou Petra Jelínka a Tomáše Filippiho zápas otočit, a když druhý jmenovaný na začátku druhého dějství našel krásnou zadovkou Radana Lence, vedli domácí již o dvě branky. „Jeden z rozhodujících momentů zápasu ale bylo naše ubráněné oslabení tří proti pěti“, ohlíží se ještě do první třetiny střelec třetí branky Liberce.

Hráči hostujícího celku ve druhé třetině jakoby liberecké Tygry přestali stíhat. Ti se tlačili do jedné šance za druhou a Bruslaři je dokázali brzdit pouze za cenu faulů. Po jednom takovém se z přesilové hry trefil ve čtyřiadvacáté minutě Petr Jelínek, když dorazil tvrdou střelu Ladislava Šmída a upravil stav zápasu na 4:1. „Stejně jako v prvním utkání jsme byli ve všem horší, domácí nás předčili ve všech směrech. Musíme na to nějak odpovědět, snad se nám to před našimi diváky povede,“ hodnotil výkon svého mužstva mladoboleslavský trenér Vladimír Kýhos.

Radimu Zohornovi se sice zhruba v polovině zápasu podařilo snížit opět na rozdíl dvou branek, když střelou z dálky překvapil brankáře Liberce Romana Willa, na víc se ale už Mladá Boleslav nezmohla. Třetí třetina se již poklidně dohrávala, Bílým Tygrům se ještě zásluhou Michala Birnera a Libora Hudáčka podařilo upravit stav zápasu na konečných 6:2.

Hráči obou celků budou mít až do neděle volno, pak bude série tohoto čtvrtfinále pokračovat dvěma zápasy v Mladé Boleslavi.

Klíčová slova: Hokej. Play off. Extraliga. Liberec. Mladá Boleslav.