03.10.2019 16:51

Hokejisté z týmu Engineers Prague si z Brna odvezli prohru

Autor: Kateřina Neumannová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Hráči Masarykovy univerzity ve středu porazili hostující hokejisty z týmu Engineers Prague. Pražský výběr studentů z vysokých škol sice na konci první třetiny skóroval, ale hráči z brněnského týmu HC Masaryk University přesto zvítězili s finálním výsledkem 2:1. V první třetině nastříleli hráči obou týmů všechny góly a zbytek zápasu již žádná další branka nepadla.

Vhazování na buly během zápasu HC Masaryk University vs. Engineers Prague. Autor: Kateřina Neumannová

Brno – Druhé kolo Univerzitní ligy ledního hokeje skončilo pro hokejisty Masarykovy univerzity vítězstvím nad hostujícím týmem Engineers Prague. Hokejová hala za brněnskými Lužánkami ve středu zaplnili fanoušci převážně domácího týmu Masarykovy univerzity a atmosféra byla napjatá. V první třetině zápasu byli úspěšnější hráči domácího družstva, kdy po sobě skórovali dva hráči týmu HC Masaryk University Patrik Říčka a Jan Gonos. Na konci první třetiny ale náskok snížil útočník Martin Suda a do kabin se tak odcházelo za stavu 2:1, který zůstal do konce utkání neměnný.

Před samotným zápasem hokejisté obou týmů uctili památku zesnulého Karla Gotta písní C’est la vie. Do začátku boje o Brno naskočili hráči obou týmů s energií a hned po dvou minutách první třetiny družstvo Masarykovy univerzity střílelo na branku. Střely domácích následovaly v rychlém sledu, ale brankář Engineers Prague všechny vychytal. První gól padl ve čtvrté minutě zásluhou domácího hráče Říčky a družstvo Masarykovy univerzity se tak radovalo poprvé. Následoval pokus o vyrovnání skóre ze strany Engineers Prague, ale branka nepadla. V šestnácté minutě navýšil hráč Gonos náskok domácích na 2:0 a hráči Masarykovy univerzity se tak radovali podruhé. Radost však nevydržela dlouho. Těsně před koncem první třetiny, pět vteřin před odpískáním přestávky, střelil hostující hráč Suda branku. První třetina tak skončila 2:1 ve prospěch hokejistů z Masarykovy univerzity.

Druhou třetinu zahájili hráči týmů s novým nasazením. Rozježděné družstvo Masarykovy univerzity ovládlo ledovou plochu a začalo tak Engineers Prague tlačit na jejich polovinu. V sedmé minutě druhé třetiny provedli hostující hráči nebezpečný nájezd, který domácí brankář vychytal. Následovalo vyloučení hráče z řad Engineers Prague. Dát třetí gól při přesilové hře ale hokejisti z HC Masaryk University nezvládli. Zároveň byl při této přesilovce vyloučen hráč domácích, Jiří Čtvrtníček, a zápas se tak chvíli hrál čtyři na čtyři. Skóre se ale nezměnilo. Hokejisté obou týmů začali hrát agresivněji a to se projevilo i na počtu pěti vyloučených v této třetině. Do šaten hráči odcházeli za nezměněného výsledku 2:1.

Přesilovka přetrvávající z druhé do poslední třetiny výsledek nezměnila a hokejisté začali znovu bojovat. Největší příležitost dostal hostující tým při následující přesilové hře, ale domácí brankář Pavel Golasowski byl opět bezchybný. V polovině poslední třetiny měl brankář HC Masaryk University plné ruce práce s útočníky. Hokejisté družstva Engineers Prugue ale neměli štěstí a branka domácích tak zůstala prázdná. Potyčka mezi soutěžícími hokejisty ve dvanácté minutě vyústila k vyloučení hráčů na obou stranách. Hrálo se tedy opět čtyři na čtyři, ale ani tentokrát se stav gólu nezměnil.  Po zaznění píšťalky signalizující konec zápasu se začali hráči Masarykovy univerzity radovat. Ani poslední třetina tak nezměnila výsledek 2:1 přetrvávající od začátku zápasu.

Fanoušci i samotní hráči vítězného týmu propukli v mohutný potlesk. Po předchozí porážce od týmu Vysokého učení technického zažili hráči HC Masaryk University první vítězství v letošní univerzitní lize. „Bylo tu super. Zase přišli fanoušci a byla skvělá atmosféra. Jsem rád, že jsme to tentokrát dotáhli do vítězného konce,“ zhodnotil zápas obránce Masarykovy univerzity Gonos. Porážku brali ale hráči z poraženého týmu Engineers Prague sportovně. „Dneska se mi hrálo dobře, jen je škoda, že jsme nevyhráli,“ usmíval se hráč Engineers Prague Tomáš Fabián.

Po druhém kole se tedy tým HC Masaryk University posunul na druhou příčku v celkové tabulce a poražení obsadili třetí místo. „První třetina byla trochu nudnější, ale pak se to rozjelo. Kluci měli asi náročné víkendy, byli unavení. Ale na příští zápas určitě zas půjdu,“ popsal zápas fanoušek brněnského týmu Tomáš Šácha. V třetím kole Univerzitní ligy ledního hokeje, které se odehraje 13. října, se utká tým Masarykovy univerzity proti hráčům z pražské Univerzity Karlovy.

Klíčová slova: hokej, Brno, MU, Univerzitní liga