01.12.2019 21:16

Hokejisté Sparty porazili v prodloužení Berany ze Zlína

Autor: Ondřej Charvát | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Sparťanští hokejisté zvítězili ve 24. kole české nejvyšší hokejové soutěže nad Zlínem 2:1 po prodloužení. Připsali si tak devátou výhru v řadě a dál vládnou extraligové tabulce. Berani ze Zlína nenavázali na poslední tři výhry, nicméně z Prahy si odvezli alespoň bod.

Hokejisté Zlína a Sparty před vhazováním Buly. Autor: Ondřej Charvát

Praha – Hokejová extraliga pokračovala tuto neděli čtyřiadvacátým kolem, ve kterém Sparta porazila na domácím ledě Zlín 2:1 po prodloužení. O výhře rozhodl minutu a půl před koncem přesnou střelou Sparťan Lukáš Rousek. Berani ze Zlína se v zápase rychle ujali vedení, těsný náskok však neudrželi a zápas dospěl do prodloužení. Ve hře tři na tři byli Pražané úspěšnější a připsali si tak plusový bod a nadále tak vedou s náskokem extraligu. Sparťané potvrdili roli favorita a výbornou formu.

První minuty zápasu nepřinesly hokejistům Sparty mnoho radosti. Již ve třetí minutě se gólově prosadil zlínský Pavel Sedláček střelou od modré čáry. Jeho trefa ubrala Sparťanům vítr z plachet a během první třetiny nedokázali využít ani jednu ze tří přesilových her. „Chybí nám Michal Řepík, je to kvalitní hráč. Ale tyhle situace musíme zvládat. Měli jsme během přesilovky dost času, ale v podstatě nic jsme si nevytvořili,“ zhodnotil první třetinu útočník Sparty Jiří Smejkal. Pro Pražany mohlo být ještě hůře, brankář Matěj Machovský musel těsně před první sirénou hasit situaci při šanci Antonína Honejska.

Vstup do druhé třetiny vyšel naopak domácím. Po rychlé kombinaci s Davidem Tomáškem napřáhl ke střele Jiří Smejkal a rozvlnil síť za Liborem Kašíkem, brankářem Zlína. Právě návrat Kašíka do sestavy Zlína byl dlouho očekávaný, brankář byl mimo hru od září, kdy se zranil v zápase s Kladnem. Vyrovnaný stav vydržel až do konce druhé třetiny, ač si obě mužstva vypracovala slibné šance. V těch největších se objevil Sparťan David Tomášek, ale nejdříve minul v pádu branku a při druhé šanci jej vychytal brankář Kašík.

Třetí třetina gól ani na jedné straně nepřinesla, Sparta byla aktivnější a soupeře přestřílela. Kašík musel vytáhnout dobrý zákrok při nájezdu Lukáše Pecha a lapil i další šance hokejistů Sparty. I na druhé straně se brankář činil, Matěj Machovský vzešel ze souboje s Tomášem Fořtem jako vítěz a připsal si úspěšný zákrok. Jelikož brankáři uhájili své branky před inkasováním, zápas dospěl do prodloužení. „Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Oba dva gólmani chytali velmi dobře, proto rozhodl jeden jediný gól. Následné prodloužení je vždy vabank,“ řekl po zápase asistent trenéra Sparty Jaroslav Nedvěd.

V prodloužení rozhodla čtvrtá minuta, kdy nejdříve nastřelil unikající Jakub Šlahař tyčku a z protiútoku se na druhé straně prosadil rychlou střelou Lukáš Rousek. „V prodloužení platilo klasické nedáš-dostaneš. Pro nás má ale bod velkou cenu. Věděli jsme, že Sparta má výbornou formu, ale nám se s nimi hraje dobře,“ sdělil trenér Zlína Robert Svoboda. Kvitoval také výkon svého brankáře Libora Kašíka, který nyní svede souboj o post brankářské jedničky s Markem Čiliakem, který v mužstvu hostuje z Komety Brno.

Sparta si připsala deváté vítězství v řadě. Tato série výher je vynesla do čela tabulky, kde si drží šestibodový náskok před hokejisty Třince. Poslední porážku si připsali Pražané na konci října v zápase s Libercem. Příští víkend čeká Spartu náročný program, ve dvou dnech odehraje dva zápasy. Zlín se díky získanému bodu posunul na průběžné deváté místo ve velmi vyrovnané spodní části tabulky.

Klíčová slova: hokej, extraliga, Sparta, Zlín