26.09.2019 19:32

Hokejisté Masarykovy univerzity prohráli bitvu o Brno

Autor: Jakub Podešva | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Hráči hokejového týmu Vysokého učení technického v Brně (VUT) porazili ve středu mužstvo Masarykovy univerzity. Ve svém prvním zápase nově vzniklé univerzitní ligy udolali své soupeře skórem 2:3. Domácí z Masarykovy univerzity vedli 2:0, hosté však jejich náskok stáhli a v nájezdech byli úspěšnější.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a baskebalové hřiště

Brno – Hokejisté brněnského Vysokého učení technického si ve vyrovnaném středečním souboji nové univerzitní hokejové ligy poradili se soupeři z Masarykovy univerzity. Na stadionu za Lužánkami vedli hráči poraženého týmu po první třetině 2:0, a to zásluhou dvou branek Tomaníka. Za vítěze se ale ve druhé třetině trefil Dlouhý a ve třetí třetině Stupka. Proměněný nájezd Dvořáka pak rozhodl o triumfu hostů.

Aktivněji do zápasu vstoupili domácí z Masarykovy univerzity. Ti se ve 3. minutě dostali do šance dva na jednoho, brankář hostů Huzlík byl však pozorný. Ve své další příležitosti branku přestřelili. První gól vstřelili domácí při dvojité přesilovce, v 9. minutě se z blízké vzdálenosti trefil Tomaník. Hosté se tak dostali pod tlak, poté se však hra vyrovnala. V poslední minutě první třetiny udeřil v přesilové hře opět Tomaník. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0.

Druhá třetina začala opět v režii hokejistů Masarykovy univerzity. S přibývajícím časem se ale síly vyrovnávaly. Vedení domácího týmu mohl navýšit Říčka, ten však udělený samostatný nájezd neproměnil. Na to odpověděli hosté gólem na 2:1, když Dlouhý využil trestu domácích za příliš mnoho hráčů na ledě a procpal důrazem puk za záda brankáře. Hokejisté VUT se tím dostali na vlnu, do konce druhé třetiny ale nesrovnali.

Do poslední části vstoupili hráči obou celků vyrovnanou hrou. Hosté hráli několikrát v přesile, využít toho ovšem nedokázali. Zlom přišel v 56. minutě, kdy po nahrávce Malíře před bránu domácích srovnal skóre Stupka. Zbytek třetiny už změnu nepřinesl, a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm diváci viděli několik velkých šancí na obou stranách, hráči obou týmů ale žádnou nevyužili. Muselo se tedy rozhodnout v nájezdech.

První na řadě byl hráč hostů Polzer, toho ale gólman Holub přečetl. Na druhé straně neuspěl Čtvrtníček, který trefil tyč. Následoval jediný úspěšný nájezd večera, který rozhodl o výhře VUT. Ten provedl Dvořák, když naznačil střelu, objel brankáře a skóroval. Nájezdy ukončil hostující gólman Huzlík, který vystihl kličku Sedláka, a hosté se tak radovali z výhry 2:3.

„Začali jsme hodně opatrně. Soupeři byli lepší, podržel nás brankář. Masarykova univerzita pak trochu ubrala, což nám umožnilo vyrovnat. S výsledkem jsem spokojený,“ hodnotil trenér týmu VUT Ladislav Šoukal. Že půjde o vyrovnaný souboj si byli vědomi i samotní hráči. „Jde o derby, čekali jsme napjatý souboj, že do toho všichni budou dávat sto dvacet procent,“ popisoval hráč hostů Pavel Buchal.

Domácí po zápase neskrývali zklamání. „Věděli jsme, že na nás vletí a že budou hrát fyzický hokej. Bohužel jsme si po první třetině mysleli, že se ten zápas dohraje sám. Nebruslili jsme, nechali jsme je hrát. My jsme své šance neproměnili, oni ano,“ vysvětloval hokejista Masarykovy univerzity Jan Grygera. „Pokazili jsme si to sami. Mohli jsme zápas rozhodnout mnohem dřív, a to se nám vymstilo,“ soudil asistent trenéra domácích Josef Novák.

Po prvním zápase nově vzniklé univerzitní ligy ledního hokeje složené z osmi týmů si hokejisté VUT připisují dva body a hokejisté Masarykovy univerzity jeden. Prvně jmenovaní se tak nacházejí na třetím místě a druzí na čtvrtém. Přeskočit je však ještě mohou olomoucká Univerzita Palackého a ostravská Báňská univerzita, které završí první kolo ligy v pátek. Další zápas čeká Masarykovu univerzitu 2. října proti současně vedoucí pražské univerzitě Českého vysokého učení technického.

Klíčová slova: MUNI, VUT, hokej, liga