04.03.2017 14:40

Hokejisté Komety ukončili základní část extraligy porážkou. V play-off narazí na pražskou Spartu

Autor: Pavel Podešva | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Hokejisté Komety Brno podlehli tento pátek domácí Olomouci 3:2 po samostatných nájezdech. Udělali tak tečku za základní částí extraligy. Ve čtvrtfinále play-off, které pro ně začne 13. března v O2 aréně, narazí na svého odvěkého rivala – pražskou Spartu.

Olomouc - Hráči Komety do Olomouce odcestovali jako jistí účastníci čtvrtfinále play-off. Zbývalo jen rozhodnout, kdo bude jejich protivníkem. Zato Olomouc soupeřila o desáté místo zajišťující předkolo, k tomu však potřebovala vyhrát v základní hrací době a doufat ve ztrátu Plzně a Zlína. „Jeli jsme sem s vědomím, že budeme pod tlakem,“ komentoval situaci pro klubový web trenér Komety Petr Haken. Jeho slova se potvrzovala po celý zápas. Domácí hosty přestříleli čtyřicet ku sedmnácti. Kometě se i přesto podařilo dotáhnout utkání do samostatných nájezdů, v nichž však uspěla Olomouc.

Již od začátku zápasu dávaly oba týmy najevo, že play-off je za dveřmi. Hráči se rvali o každý kotouč, bruslili ve vysokém tempu a ani šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Jako první zahrozili hokejisté Komety. Gulaši přihrávkou našel Haščáka, který si svou pozici před Konrádem snažil ještě vylepšit. Olomoucký brankař však dokázal i vleže zasáhnout a svou branku uchránit. Na druhé straně se brněnský Čiliak zaskvěl několika důležitými zákroky. Nejprve vychytal Skladaného a o minutu později betonem vyrazil pokus Škůrka. Skóre se změnilo až v 15. minutě, kdy domácí obránce Jan Jaroměřský rychlou střelou z příklepu trefil levý spodní roh Čiliakovy brány.

I ve druhé třetině se první trefili domácí. Ve 33. minutě si dal vlastní gól obránce Komety Tomáš Bartejs, když za Čiliakova záda tečoval střelu olomouckého Romana Vlacha. Oba týmy pak přidaly na aktivitě a diváci mohli vidět šance na obou stranách. Bylo to však Brno, kterému se dvě a půl minuty před koncem druhé třetiny podařilo vstřelit kontaktní gól na 2:1. Ondřej Němec se při přesilovce napřáhl a od modré čáry pálil ostrými. Konrád se za kotoučem stačil jen ohlédnout.

Poslední dvacetiminutovka nabídla především emoce, šarvátky, a sporná rozhodnutí. Zejména 46. minuta vzbudila na zaplněném zimním stadionu u domácích fanoušků vlnu nevole. Olomoučtí už zvedali ruce, když se jim podařilo protlačit puk do branky hostí. Sudí však jejich radost zarazil a gól neuznal pro předchozí přerušení hry. Rozladěnost domácích o minutu později využil brněnský Dočekal, který se po Nečasově pasu prosmýkl mezi dvěma beky a z prostoru mezi kruhy přesnou střelou do šibenice srovnal. Na výsledkové tabuli tak svítil nerozhodný stav 2:2, zajišťující Olomouci pouze play-out. Domácí se s remízou nehodlali smířit a na začátku poslední desetiminutovky se jim podařilo skórovat. Hlavní arbitr však gól neuznal, neboť se kotouč za brankovou čarou opět ocitl až po přerušení.

Kometa i přes závěrečný tlak domácích výsledek ubránila a utkání směřovalo do prodloužení, v němž gól nepadl. Zápas tak rozhodly až nájezdy, v nichž větší šikovnost prokázali hokejisté Olomouce. Proměnili dva ze tří pokusů a určili tak konečný stav utkání na 3:2. Jsme rádi za výhru, kterou jsme se rozloučili se základní částí. Na play-off to nestačilo. Za stavu 2:1 nám neuznali dorážku a Kometa za chvíli vyrovnala,“ glosoval výsledek pro web Komety trenér domácích Zdeněk Venera.

Výsledek mimo jiné určil, že čtvrtfinále Kometa zahájí s pražskou Spartou, s níž se v play-off za posledních pět let potkala dvakrát. V obou případech ze souboje vyšlo vítězně Brno. „Sparta je odvěký rival Komety, a proto je jakýkoliv zápas vyhrocený i mezi fanoušky. Obzvlášť, když se jedná o play-off. V minulých letech z vyřazovací části vyšla vítězně Kometa, takže podle mě je to výborný soupeř na rozjezd,“ uvedl směrem k čtvrtfinále dlouholetý fanoušek Josef Kysela.

Klíčová slova: Hokej, Kometa Brno, Tipsport extraliga, HC Olomouc