24.10.2018 16:54

Hokejisté HC Masaryk University smetli českobudějovické Black Dogs 7:0

Autor: Veronika Kolaříková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Hokejisté Masarykovy univerzity drtivě zvítězili v úterním utkání třetího kola Evropské univerzitní hokejové ligy. Budějovické Black Dogs Budweis deklasovali 7:0. Domácí hráli celý zápas vynikající hru a nedali soupeři téměř žádnou příležitost skórovat. Třetím vítězstvím v řadě si také potvrdili vedoucí postavení v ligovém hodnocení.

Brno – Hokejisté HC Masaryk University se utkali s týmem Black Dogs Budweis z českobudějovické Vysoké školy technické a ekonomické. V úterním utkání předvedli brněnští Medvědi dominantní hru, kdy zvítězili jasně o sedm gólů a navázali na výhry z předešlých kol.

Na začátku první třetiny hráli Black Dogs mírně agresivněji než Medvědi. Jejich výkon začal postupně upadat po prvním gólu, který inkasovali v páté minutě od Pavla Tomaníka za asistence Davida Sedláčka a Patrika Matova.

V druhé části první třetiny měli hosté několik příležitostí vyrovnat skóre. Útočník Masarykovy univerzity Zdeněk Brabec byl na dvě minuty vyloučen za sekání. Přesilovková formace Black Dogs měla několik slibných momentů, ale obrana Masaryčky svou práci odváděla dobře a o několik střeleckých pokusů se bez problémů postaral brankář Medvědů Nir Tichon.

Brankář Nir Tichon bránil během nátlaku přesilové formace Black Dogs z Českých Budějovic bezchybně. Před koncem první třetiny se za asistence Tomaníka trefil Tomáš Račický a před první přestávkou zvýšil vedení domácích na 2:0.

V první polovině druhé hrací části měly oba týmy několik šancí, které však neproměnily. V dvaatřicáté minutě utkání zvýšil Jiří Čtvrtníček vedení HC Masaryk University na 3:0. Čtvrtníček skvěle zpracoval přesnou přihrávku od kapitána Petera Bustina a brankář Black Dogs Lekeš nestihl včas zareagovat.

Do konce druhé třetiny hrála Masaryčka přesně, jak potřebovala. Formace výborně spolupracovaly, obrana značnou snahu Budweis dobře hlídala a brankář Tichon tým podržel. Hostům se během druhé třetiny už nepodařilo snížit rozdíl.

Black Dogs vstoupili do třetí třetiny s jasným cílem – projít přes brankáře Tichona. Tichon hrál celý zápas v naprostém klidu. Během volnějších chvil se zdravil s fanoušky a každý gól oslavil tancem.

Zbytek zápasu ovládli hráči brněnské univerzity, kteří nastříleli další góly a zvítězili 7:0. Brankář Nir Tichon vychytal proti Českým Budějovicím svoji první nulu v Evropské univerzitní hokejové lize. „Dneska jsem se celý zápas cítil dobře. Byl jsem koncentrovaný, nepanikařil jsem a musím říct, že fanoušci byli skvělí. Pořád je bylo slyšet a pomohli mi udržet si vysoké nasazení," uvedl po utkání brankář Nir Tichon.

Utkání se od začátku hrálo v bujaré atmosféře, o kterou se starali fanoušci brněnského týmu a ochoz tribuny byl od začátku téměř plný. Přišly i skupinky studentů, kteří na univerzitu docházejí díky výměnným pobytům. „Jsem už na druhém zápase. Je tady super atmosféra a můžeme si dát se spolužáky dobré pivo a pokecat,“ řekla studentka z Japonska Hana Tuwan, která přišla s kamarádkou z Kanady.

Klíčová slova: hokej, HC Masaryk University