29.09.2014 13:46


Hokej v Rondu aneb jeden z nejlepších zážitků mého života

Autor: Karolína Vysloužilová | Kurz: Stisk | Kategorie: Publicistika

Co dělají hokejisté při zápase, to je vcelku jasné. Ale jak prožívají utkání svých oblíbenců fanoušci? Není důležité, zda se hraje na domácím ledě, nebo jde o utkání na ledě  soupeře. Správný fanda se připraví vždy. A pokud se jedná o tak významné utkání, jakým je moravské derby mezi HC Kometou Brno a extraligovým nováčkem HC Olomouc, je jasné, že se bude fandit ze všech sil.

Je pátek. Konečně! Neraduji se ani tak kvůli tomu, že nemusím do školy, ale spíše z důvodu, že je tu tak dlouho očekávaný zápas. Brněnská Kometa vyzve „mé“ Kohouty z Olomouce. Utkání je pikantní hned z několika důvodů. Prvním z nich je návrat olomouckého týmu do nejvyšší domácí hokejové soutěže po sedmnácti letech, druhým je přestupová rošáda mezi oběma týmy. Zatímco do Olomouce přišel brankář Jiří Trvaj, který hájil barvy Komety již od roku 2009, opačným směrem se vydal David Ostřížek, jeden z nejvýraznějších olomouckých hráčů minulé sezony. Posledním důvodem pikantnosti jsou brněnští fanoušci. Ne, že bych se s nimi chtěla kamarádit, pořád to jsou moji úhlavní nepřátelé, ale o atmosféře v Rondu se skládají snad i básně. Nevěříte? Věřte! A pokud jste tam ještě nikdy nebyli, neváhejte a běžte. Nejlépe na zápas, kdy přijede například Sparta, ať si to pořádně užijete.

Je osm hodin ráno, tedy čas, kdy mám normálně ještě půlnoc, ale tentokrát už jsem vzhůru. „Ségra, vstávej, dneska je hokej,“ budím svého staršího sourozence. „To je sice možný, ale já mám ještě noc. A navíc, hraje se až od šesti, takže mě nechej,“ setře mě sestra a pro jistotu po mě hodí ještě polštář, aby mě utišila. To se jí však nepodaří a já jsem celý den jako na trní a kladu otázky, za které by se nestyděl ani Oslík ze Shreka. „Už půjdeme?“ „Jsou dvě hodiny, neměly bychom se začít chystat?“ „A teď už jdeme?“ „No ták, jsou čtyři hodiny, já chci vidět rozbruslení.“ „Už půjdeme?“ Nakonec to sestra nevydrží a konečně vyrážíme.

Už na zastávce, kde čekáme na trolejbus, narážíme na fanouška Komety. Jeho modrobílý dres nelze přehlédnout. Na „Mendláku“, kde přestupujeme, už je fanoušků Komety více, ale zatím to není nic proti tomu, co uvidíme, když vystoupíme na zastávce před Rondem. Modrobílé dresy jsou všude, kam oko dohlédne. „Teď asi není ta správná chvíle vytáhnout šálu s logem Mory, co?!“ konstatuje sestra a současně hledá lístky. Šály vytahujeme až za turnikety a v té modrobílé záplavě se cítíme trochu ztraceně. „Kde jsou naše místa?“ ptám se, ale než stihne sestra odpovědět, vloží se do naší konverzace fanoušek Brna a nasměruje nás do sektoru hostů.

Všichni fanoušci si hokej užívali. Foto: Karolína Vysloužilová

Rozbruslení si užíváme, i když musíme odpálkovat několik alkoholem posilněných fanoušků, kteří se chtějí družit. Naštěstí po chvíli přijíždějí další fanoušci Kohoutů, sektor hostů se postupně zaplňuje a naše povzbuzování se nese zaplněným stadionem. Na příznivce domácího týmu ale nemáme a když se ve čtvrté minutě trefí Zohorna, Rondo jásá, všichni fanoušci mávají modrobílými šálami a volají oslavné chorály. „Podívej se, jak všichni fandí. Kdyby to neznamenalo, že naši prohrávají, tak bych se k nim i přidala,“ podotknu fascinovaně směrem k sestře.

Zápas nabízí skvělý hokej. Když pominu občasné potyčky fanoušků s ochrankou, všichni se dobře baví, skandují a užívají si utkání. Po šedesáti minutách čistého hracího času mají více důvodů k radosti domácí, kteří vyhráli poměrem čtyři ku dvěma. „Olomouc hrála dobře, ale kluci komeťácký byli holt lepší. Ale stejně to byl úžasný zápas, fakt parádní atmosféra. Co si myslíš ty?“ snažím se rozveselit sestru, kterou prohra našeho týmu nějak vzala.

Slyšela jsem názory typu, že  člověk může jít na Kometu a pak jen umřít. Něco pravdy na tom bude, protože brněnští fanoušci jsou opravdu úžasní. Pořád si ale myslím, že v olomoucké plecharéně dokážeme navodit stejnou, ne-li lepší atmosféru. Na hokeji v Olomouci to určitě můžeme dokázat. 

Klíčová slova: hokej, HC Kometa Brno, HC Olomouc

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.