23.03.2016 14:03


Hodonínští zjistí více o kouzelných hůlkách a magii

Autor: Radim Kříž | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Magie, tajemno a čáry. To čeká na návštěvníky hodonínského muzea, kteří zatouží zjistit více o historii a zajímavostech kouzelnického umění, jež baví po dlouhé generace diváky na celém světě.  K vidění budou proslulí králíci v klobouku, ale také stoleček smrti. 

Hodonín – Výstavu zachycující vývoj kouzelnického umění a rekvizit od 19. století do konce toho minulého budou mít lidé možnost vidět v Hodoníně. Tamní Masarykovo muzeum připravilo expozici s názvem Z historie kouzelnického umění, která má návštěvníkům přiblížit mnohé zajímavosti ze zákulisí čarovného světa. 

Na příchozí čeká v muzeu řada kouzelnických předmětů a rekvizit, jako jsou magické hůlky, pistole střílející konfety, kloubouk s králíky nebo kouzla imitující oheň. Všechny exponáty mají navíc podrobné popisky, které objasňují jejich použití a historii. Zájemci mají také možnost pustit si interaktivní materiály v přichystané televizi, kde mohou zhlédnout některé triky a kousky kouzelníků.

„Některé návštěvníky mohou fascinovat dobové kostýmy, jiní se budou zajímat o část výstavy s informacemi o věštění z karet. Každý by si měl najít to svoje,“ doufá průvodkyně Ludmila Střížková. Jedinou věc podle ní lidé na výstavě nezjistí - jak se jednotlivé triky provádí. Kouzelníci si totiž bedlivě střeží svá tajemství, skládají kouzelnické přísahy a neradi se o své umění dělí.

Výjimkou je ovšem hlavní lákadlo expozice, a sice zmenšená verze stolečku smrti, jenž sloužil pro asistentku kouzelníka, která si při představení lehla dovnitř a naoko se nechala probodnout hřeby. Tato rekvizita názorně ukazuje, jak funguje magické zmizení ohrožené dívky a jak promyšlený tento trik ve skutečnosti je. Pamětníky zase mohou zaujmout hračky pro malé kouzelníky z padesátých či sedmdesátých let 20. století, které také možná vlastnili.

Výstava se koná ve spolupráci s kouzelníkem Pavlem Lagnerem a Prague Academy of Magic. Pro zájemce bude otevřená každý den kromě soboty na hodonínské Národní třídě v sálu Evropa. Akce potrvá až do 8. května. 

Klíčová slova: kouzelník, výstava, hodonín

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.