17.11.2015 20:35


Hledal jsem Rychlé šípy

Autor: Martin Vérteši | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Tady přeci nemohou být, raději půjdu nahoru, tam bych je čekal spíše. I když kdo ví, kam je schovali… Můj dnešní volný čas se přehoupl přes půlku. Bloumám uličkami v centru Brna a ostřím zrak na kdejaký balkon, výklenek nebo ochoz. Zatím jsem ale nenarazil na nic jiného, než svítící reklamy či různé pasti na holuby.

Někde tady ale být musí. Právě dnes, 17. listopadu začala soutěž v hledání Rychlých šípů. Tedy přesněji řečeno jejich velké figuríny, kterou organizátoři zase někde ve vyznačeném prostoru ukryli. Území to není velké, nicméně uliček je v něm až dost a pomyslných míst k ukrytí ještě mnohem více.

Hrací území hry Hledáme Rychlé šípy. Foto: Archiv SPJF.Dnes nemám na pátrání příliš mnoho času, takže nevolím žádnou systematickou strategii. Hrací území je ve tvaru písmene L. Procházím jím od severu k jihu a volím uličky, do kterých mě táhne šestý smysl. Rychlé šípy mají někde vykukovat z balkonu, ochozu nebo výklenku, na který je vidět z veřejně přístupného místa. Možná je to jen tím, že v Brně nebydlím zase tak dlouho, ale tyhle zákoutí jsem opravdu neznal. Stále se držím v těsné blízkosti Svoboďáku či Zelňáku, ale kdyby mě někdo vysadil třeba do Peroutkovy ulice, prvních pár minut bych neměl tušení, kde jsem.

Čas se krátí, snažím se proto vcítit do myšlení organizátorů. Jsou to mladí lidé ze Sdružení přátel Jaroslava Foglara a tuhle hru pořádají v Brně potřetí. Určitě kluky ukryli tak, aby nebylo úplně jednoduché je najít, ale zároveň to nemůže být nemožné. Hra má poskytnout člověku zážitek z procházení uliček – pravda, ten už mám. Vybavuji si pasáže z Foglarovy Záhady hlavolamu a přemýšlím, jestli se kniha nemohla odehrávat právě zde – v Brně.

Ideálních míst k ukrytí figuríny však míjím tucty. Dobrá, tato strategie k cíli nevede. V příštích dnech to ale zkusím znovu a znovu, dokud je nenajdu. Koneckonců, mám na to čas až do 17. prosince, kdy hra končí. Rád bych se na její vyhlášení, které se bude konat toho dne večer v Denisových sadech, dostavil jako úspěšný hledač.      

                         Vyhlášení prvního ročníku hry v roce 2013. Foto: A

Klíčová slova: Rychlé šípy, uličky, hra, Jaroslav Foglar

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.