05.11.2017 21:44


Herní akce roku z pohodlí domova. Nebo z hospody?

Autor: Jakub Sekanina | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Tento víkend jsme mohli sledovat jednu z nejvýznamnějších herních událostí roku. V americkém Anaheimu se již po několikáté odehrávala konference BlizzCon, kde jsme měli šanci vidět, jaké změny a novinky čekají některé největší herní značky a brněnští fanoušci byli u toho.

Brno/Ananheim - již jedenáctý ročník herního festivalu BlizzCon měli fanoušci šanci navštívit tento pátek a sobotu v americkém městě Anaheim. Celá událost byla dostupná i formou streamu na internetové televizi Twitch.com a tímto způsobem se dostala k fanouškům po celém světě. Tuto možnost využil brněnský Gamer’s Pub a celou akci herním nadšencům promítal.

Fanoušci her jako je karetní Heartstone, jedna z nejhranějších her na světě, World of Warcraft nebo barevná střílečka Overwatch se sešli v Gamer’s Pub, aby shlédli zahajovací ceremonii a mohli společně sledovat ty nejlepší hráče, jak se ucházejí o tituly mistrů.

Jakub Sekanina

Největší poprask způsobilo asi ohlášení nového rozšíření hry World of Warcraft, která je dodnes mezi hráči fenoménem a stála u zrození žánru her na hrdiny pro více hráčů (MMORPG). V pátek bylo oznámeno, že se dočká nového datadisku, zaměřeného na válečná tažení. Celý bar vybuchl nadšením, když se na obrazovce objevilo nové logo hry a jednotlivé stoly se okamžitě ponořily do živých diskuzí.

Zbytek večera se nesl v klidnějším duchu. Všichni jen seděli a pili pivo či míchané drinky s herně tematickými názvy. Na obrazovkách bylo možné sledovat zápas o titul v počítačové karetní hře Heartstone a člověk, co se vyzná, by se při sledování rozhodně náramně bavil. Ve výsledku nešlo o žádnou monumentální akci, ale spíše o dva večery, kdy se v jedné hospůdce sešli fanoušci počítačových her.

Klíčová slova: blizzard, blizzcon 2017, overwatch, world of warcraft, heartstone, Gamer's Pub

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.