14.03.2015 19:16


Herečka z filmu Tři bratři: Když jsem uviděla Honzu Svěráka, málem jsem omdlela

Autor: Ryšavá Monika | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Každý, kdo vyšel ze střední školy nebo gymnázia, se najednou musel rozhodnout, co chce v životě dělat. Vybrat vysokou školu není lehké. Málokdo v tomto věku ví, co by ho v budoucnu naplňovalo. Podá si více přihlášek a nakonec poslechne své srdce nebo hlavu. Alena Doláková si rozhodováním také prošla. Hlásila se na Fakultu sociálních studií v Brně, protože měla touhu „zachránit svět“. Nakonec však poslechla srdce a začalas tudovat na JAMU. Povedlo se jí to. Herectví se věnuje profesionálně, nejčastěji na divadelních prknech. Stálé angažmá má v Divadle v Celetné v Praze a nedávno si zahrála s filmovými velikány v pohádce Tři bratři Jana Svěráka nebo seriálu České televize Případy 1. oddělení.

Kdy jste zjistila, že herectví je pro vás to pravé? 

Už od malička jsem o tom snila, říkala jsem všem, že chci být herečka, zpěvačka a tanečnice. Pak jsem dlouho chtěla spasit svět. Studovat diplomacii, žurnalistiku nebo psychologii. Tam mě všude vzali, ale já se stejně rozhodla jít na herectví. To mě teď opravdu hodně naplňuje. Řekla jsem si, že světu nejvíc pomůžu, když budu dělat to, co mě baví.Alena Doláková, autor: http://www.alenadolakova.com/

S kým byste si chtěla nejvíce zahrát?

Chtěla bych si zahrát dceru Nicole Kidman.

Proč zrovna Nicole Kidman?

Protože je úžasná herečka, obdivovala jsem ji už jako malá a je zrzavá stejně jako já (smích). Dál s Woody Allenem, to bych se fakt zbláznila, to je zase můj sen z puberty. Nebo třeba David O. Russel, Meryl Streep a Tom Hardy, na toho bych asi skočila. A ještě Jennifer Lawrence je skvělá.

K pohádce Tři bratři, jak se vám spolupracovalo s herci a s režisérem Janem Svěrákem?

Bylo to snové. Paní Chýlková je úžasná žena, velice inteligentní, velice pečlivá, vtipná a neustále mi lichotila. Se Sabinou Rojkovou se stále vídáme. S Vojtou Dykem jsem měla jen jeden natáčecí den, ale vždy ho ráda vidím, už jen proto, že miluju jeho přítelkyni Tatianu Vilhelmovou (smích). Práci s Janem Svěrákem jsem si vysnila a předčilo to veškerá má očekávání. Alena Doláková, autor: http://www.alenadolakova.com

Hrála jste zlou Holenu, jak jste se k této roli dostala?

Přes casting, pozvali mě. Dostala jsem e-mail s texty a říkala jsem si, co to je? Nechtěla jsem tomu věřit. Měla jsem zrovna bronchitidu a devětatřicítky, nicméně jsem se překonala, naučila se texty a nasedla do vlaku do Prahy. Casting byl velice příjemný. Najednou jsem uviděla Honzu Svěráka a málem jsem omdlela a rozbušilo se mi srdce. Vůbec jsem nevěděla, že tam má být. Řekl mi potom moc hezká slova, jak jsem to dobře zahrála, ale že to nepůjde, protože si Holenu představuje jinak. Ale já jsem byla ráda, že jsem tam vůbec mohla být, protože to byl můj první filmový konkurz. Týden potom mi volali, jestli bych mohla přijet na kostýmovou zkoušku na Barrandov s Ivanou Chýlkovou. Tak jsem jim řekla, že jsem pořád nemocná a oni, že mi pošlou auto. Jaké bylo překvapení, když v něm seděl Honza Svěrák!

Máte vtipnou historku z natáčení?

Slyšela jsem, že mě má hodně chlapů ze štábu rádo. Potom jsem pochopila, že to bylo proto, že jsem měla kvůli roli vycpaná prsa (smích). Alena Doláková na Českých lvech, autor: http://www.alenadolakova.com

Letos jste se účastnila i předávání filmových cen Český lev. Jak se vám slavnost líbila?  

Byla jsem tam poprvé a byl to opravdu zážitek být v Rudolfínu v krásných šatech, které mi vybrala stylistka Kristýnka Majerová. Měly jsme moc příjemný večer s kamarádkou. Ale bohužel, jak jsem tam byla poprvé, nevěděla jsem, že společné focení do médií je těsně po slavnostním večeru. Když se všichni fotili, dávno jsem se cpala u bufetu (směje se). S výsledkem Českých lvů jsem spokojená. Tři bratři získali cenu za kostýmy, výpravu a masky.  

Kde vás můžeme momentálně herecky vidět?

V Divadle v Celetné, hraju tam ve více představeních. Budu tam do konce května, potom se stěhuju do Ameriky. Všechny moc zvu na představení Terminus, Za časů tlustých krav, Othella a na Višňový sad. Taky budu účinkovat v seriálech Já, Mattoni a Četnické trampoty.

Vzkázala byste něco čtenářům? 

Učitel v herectví v Los Angeles mi jednou řekl: plň si své sny, a jestli tě ty sny neděsí, tak nejsou dost velké. 

Klíčová slova: Tři bratři, Jan Svěrák, Český lev

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.