23.03.2012 09:31


Herci bavili návštěvníky kavárny netradičním divadlem

Autor: Jana Počtová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Jak voní divadlo? V době Brněnského lunaparku po kávě. Herci z Divadla v karanténě ve čtvrteční podvečer zahráli v Café Laundry. Na programu byla netradiční hra My dva a koncert Vandy Drozdové a The Drinkers Dua.

Autor: Jana Počtová

Herci právě přišli na scénu. Foto: Jana PočtováBrno Lehce zakouřený vzduch, vstup ucpaný kavárníky, i přes dokořán otevřené dveře je v Café Laundry nepříliš dýchatelno. Organizátorka nabízí poslední místa k sezení. Pět minut po šesté může další divadlo Brněnského lunaparku začít. Včera zahrálo Divadlo v karanténě netradičně v Café Laundry.

Ozývají se první tóny hudby. Návštěvníci kavárenského divadla se otáčejí. Jedni ze zvědavosti, druzí, protože je někdo kopl do paže. Úzkou uličkou v přeplněné kavárně se snaží prodrat muž v bílé košili s dívkou v černých šatech na zádech. Hra, která právě začíná, se jmenuje My dva. Oni dva spolu tančí, přetahují se, hovoří. Není úplně jasné, o čem. Člověk si připadá jako uprostřed absurdního dramatu. Snad proto, že hra do žánru klasického divadla rozhodně nepatří.

Najednou herci do svého podivného tance přibírají dva lidi z publika. Nováčci se učí rychle. Za odměnu je Oni dva pouští znovu sednout. Mezitím se změní hudba. Znělku z Acta X střídá nejznámější melodie z Titanicu. Na tu navazuje hudba z Chipa a Dalea v českém překladu nebo jiné evergreeny, doplněné o tóny piána ve zbytku představení.

V kavárně je horko. Hercům na obličeji taje bílý make-up a diváci s napětím očekávají, co přijde. Avšak když si dvojice vyzná lásku a zakazuje publiku se pohnout pod pohrůžkou vypití nápojů, je konec představení. Přestože ne každý v publiku mohl říct, že hře porozuměl, odcházeli diváci s pocitem, že viděli něco netradičního. „Ti herci pořád tak divně čuměli,“ uvedl po představení jeden z návštěvníků.

Komu půlhodinové představení nestačilo, zůstal ještě na koncert Vandy Drozdové a The Drinkers Duo. Zpěvačku doprovázela kytara a foukací harmonika, a přestože hudba byla neoposlouchaná stejně jako divadlo neokoukané, zážitek to už tak netradiční nebyl. A tak návštěvníci začali chodit před kavárnu nadýchat se čerstého vzduchu a postupně se přestali vracet.

Klíčová slova: divadlo, lunapark, Brno, Divadlo v karanténě, My dva

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.