10.03.2020 14:35

Házenkáři Králova Pole slavili výhru, k té pomohly extraligové posily

Autor: Ondřej Mareček | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Házenkáři Králova Pole se v nedělním duelu střetli s klubem z Telnice. Vítězně ze zápasu vyšel brněnský tým, na domácí palubovce uhájil osmé místo tabulky. Telnice naopak stále ztrácí dva body na druhé Ivančice. Průběh zápasu byl od začátku ve prospěch domácích, k závěru však diváci viděli i dramatické chvíle.

Hráči Králova Pole v oranžovém a hráči Telnice v černém (Foto: Ondřej Mareček)

BRNO – Královopolský házenkářský celek přivítal v nedělním duelu na hale Vodova v Brně tým z Telnice. Ačkoliv soupiska domácího týmu čítala pouze osm hráčů a jednoho brankaře, zatímco hosté měli o sedm hráčů více, početní rozdíl vyvažovaly posily z extraligy. „V extralize si moc nezahraju, nedávno jsme dostali proti Dukle (házenkářský tým Dukla Praha:. pozn. red.) hroznou bídu, v druhé lize mám větší šanci se prosadit, komentoval hráč extraligy Králova Pole Adam Stein.

V prvních pěti minutách utkání to vypadalo pro tým z Telnice dobře, když úspěšnými střelami z dálky vytvořili čtyřgólový náskok. Ten však brněnští dokázali srovnat na stav 4-4 a po neproměněných střelách hostů se dostali do čtyřbodového vedení. To až do konce prvního poločasu udrželi a do druhé poločasu tak nastupovali ve vedení dvacet ku šestnácti. „Kdybychom proměnili všechny střely z křídel a golman by víc podržel, mohlo to být o deset, hodnotil hráč domácího celku Kosta Petrovič.

V druhé polovině hráči Brna pouze navyšovali vedení. Hostujícímu celku došly síly v obraně, čehož využili domácí a přesnými přihrávkami na pivota se hráči Králova Pole dostali až na dvanáctibrankové vedení. Drama se dostavilo po neodpískaném faulu na hráče hostujících, zatímco po následném stejném faulu proti domácím byl rozhodčím udělen dvouminutový trest. Emoce neudržel náhradní brankář Telnice a za nesportovní chování dostal červenou kartu. „Já jsem se jenom smál, nepřišlo mi to fér. Bylo to už po několikáté, co nám pískli úplnou blbost, okomentoval rozhodnutí rozhodčích brankář Jan Holčapek.

Zápas se navzdory těmto vypjatým okamžikům dohrál v příjemné atmosféře a domácí celek odcházel s výhrou čtyřicet ku třiceti. „Vzhledem k malému počtu hráčů se v druhé lize bez extraligových posil neobejdeme, radost z toho nemám, ale alespoň nekontumujeme, řekl k zápasu trenér Králova Pole Radek Siuda.

Klíčová slova: házená, Královo Pole, Telnice