11.10.2019 17:07


Gorkého ulice se znovu rozkopávat nebude, spory však pokračují

Autor: Jakub Podešva | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Rekonstrukce Gorkého ulice bude pokračovat podle plánu. Některým tamním obyvatelům se ale nelíbí nové parkování. Jiní naopak nechtějí, aby dělníci ulici znovu rozkopali.

Rekonstrukcí prochází vodovody, kanalizace a celý povrch ulice

Brno - Navzdory petici budou dělníci pokračovat v započatých pracích v ulicích Gorkého a Arna Nováka. Obyvatelé ulic totiž neuspěli s žádostí o změnu kolmých parkovacích míst na šikmá parkovací místa. „Projektant města nám nabídl čtyři alternativy, všechny ale byly horší než naše řešení,“ řekla jednatelka petice Zuzana Pechtorová. I přes zamítnutí ze strany brněnských zastupitelů chce dále vyjednávat.

Proti změně parkovacích míst se postavili jiní obyvatelé další peticí. Podle nich stávající přestavba v úseku Úvoz-Čápkova dokázala, že se zde parkovat dá. Majitelce tamního obchodu a zakladatelce petice Dagmar Střechové vadí, že jí rozkopané ulice berou zákazníky. „Nikdo nechce nakupovat tam, kde je hluk a špína. Přijde mi lepší naučit se parkovat na kolmých místech, než mít zase na rok rozkopanou ulici,“ sdělila Střechová.

Kvůli sporům se tak možná dokončení rekonstrukce zpozdí. Přestavba začala loni v září s plánovaným ukončením do konce letošního roku. „Řešíme počet parkovacích míst, množství zeleně či typ stromů,“ informoval mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek. Celkově má být na obou ulicích 225 parkovacích míst, stromů pak přes šedesát. Uvažuje se o javorech nebo neplodících třešních.

Rekonstrukce ulice navázala na práce brněnských Tepláren, které zde měnily parovody za horkovody. Pracovníci firmy Imos Brno, která má nynější rekonstrukci na starost, upravují včetně povrchu ulic také kanalizaci, vodovody a plynovod. Cena projektu je přes devadesát milionů korun. Následovat má přestavba tramvajové trati v úseku Žerotínovo náměstí-Grohova.

Klíčová slova: Gorkého, rekonstrukce, petice, parkování

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.