13.03.2019 23:31

Gólová nadílka zajistila Telnici postup do semifinále play-off

Autor: Jolanta Svobodová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Rozhodující zápas čtvrtfinále mezi hráči Svitav a Telnic se hrál v úterý v hale v Brně. Ve zpočátku vyrovnaném utkání polevil hostující tým při třetí třetině, což potrestal domácí tým čtyřmi brankami a zajistil si tak postup do semifinále.

Fotka zo zápasu

Brno - Po čtyřech předchozích zápasech čtvrtfinálové série Telnice a Svitav zastávaly oba týmy po dvou bodech. Vítězná atmosféra se ve Svitavském týmu po prvním zápasu série dlouze neohřála, neboť hned druhý den s výrazným rozdílem 10:3 zvítězil telnický celek. Ani dva další zápasy na palubovce Svitav nerozhodly o vítězi čtvrtfinále. Rozhodujícím zápasem byl proto pátý v pořadí v domácím prostředí Telnic v Brně.

Začátek utkání byl ze strany obou týmů velmi opatrný a na první střelu si museli diváci počkat do půldruhé minuty zápasu, avšak v gól ji telnický Knotek neproměnil. Telnicím se zadařilo ve čtvrté minutě, kdy Jiří Knotek doražením míčku do branky po rozehře na polovině hřiště otevřel skóre. Svitavští se několika povedenými střelami snažili stav dorovnat, domácí brankář Kryštof Bartek se však nenechal nachytat a pozorně všechny střely zachytil nebo vyrazil. V sedmé minutě potrestali rozhodčí Lukáše Zacha dvouminutovým vyloučením za nedovolené vrážení, čehož po necelé minutě využil domácí celek. Jiří Knotek tak zvýšil na 2:0. Hosté však záhy rozdíl snížili po souhře Jana Kulhavého s Josefem Prudilem, který dorazil míček do skuliny v brance a snížil tak na 2:1.

V šestnácté minutě dostali hostující hráči první možnost přesilové hry po dvouminutovém vyloučení Tomáše Suchomela za bránění ve hře. Faul zůstal nepotrestán a i přes pěkné šance se stav zápasu do konce první hrací části nezměnil.

Do druhé třetiny vstoupil aktivněji domácí tým a hostující gólman Filip Lamař měl problém některé ze střel zachytit, skóre se ale neměnilo. Svitavské hydry se k prvním útokům odhodlaly až po minutě a půl hry, nicméně střela z hole Tomáše Zacha byla zblokována telnickou obranou. V 27. minutě měli svitavští opět výhodu přesilové hry během trestu Jiřího Kotena za nadzvedávání hokejky, ani podruhé však snahy v gól neproměnili. Střel z hokejek svitavských měli diváci možnost vidět několik, gól však vzešel až z kombinace domácího týmu v 29. minutě, kdy střelou z první zvýšil náskok telnických Orlů Jakub Peška. Pěkné šance se až do závěru třetiny střídaly na obou stranách. Třicet sekund před koncem však znovu skóroval domácí tým. Trestný úder z velkého brankoviště proměnil po přihrávce Petra Jeskiho v gól Daniel Budík a Telnice šla do šatny s pohodovým náskokem za stavu 4:1.

Do třetí části vstoupily oba týmy aktivně a rázně. Prudké střely mohli diváci spatřit u obou týmů, proměnit však dokázal až ve 47. minutě střelou z rychlé dorážky Lukáš Zach za Telnice. Po tvrdém souboji se dostal do péče zdravotníků svitavský hráč Josef Prudil. Tomáš Zach však byl s postupem rozhodčích při řešení situace nespokojen a po konfliktu s dalšími účastníky utkání obdržel dvouminutový trest za nesportovní chování. Za pouhých dvanáct vteřin se ale z trestné lavice vrátil po rychlém útoku Daniela Budíka. Výsledková tabule ukazovala stav 5:2 a na vyrovnání svitavanům mnoho času nezbývalo. Ti naopak závěr zápasu vůbec nezvládli a obdrželi branky od Rudolfa Večeru a Tomáše Suchomela. I přes následný slovní konflikt obou tým se však žádné drama v závěru utkání nekonalo. Postup do semifinále zpečetil třicet vteřin před koncem zápasu Jiří Koten, který osmým telnickým gólem také zkompletoval svůj hattrick v tomto zápase.

Z diváckého pohledu atraktivní zápas si chválili i samotní diváci v hale. „Zápas pro nás začal dobře, ale ve třetí třetině hráči polevili a Telnice naše chyby potrestala náloží gólů," zhodnotil utkání sklamaný svitavský fanoušek David Čížek. Nasazením, tvrdostí a zápalem do hry se však týmy výrazně neodlišovaly. „O naší výhře rozhodly hlavně zkušenosti, které má většina našich hráčů ze zápasů v nejvyšší soutěži," hodnotí fanoušek Telnice Radek Felkl.

Pro svitavské hráče tímto zápasem sezóna skončila. „Série s Telnicí pro nás byla překvapivě vyrovnaná, ale kombinace našich zranění a kvality soupeře znamená výhru Telnice. Naši mladí hráči alespoň nabrali zkušenosti do hry," hodnotí čtvrtfinále svitavský hráč Lukáš Brýdl. Telnický tým se již v neděli utká v semifinále play-off s vítězem čtvrtfinálového utkání Rožnova pod Radhoštěm proti Spartaku Hluk, které se odehraje ve středu večer.

TROOPERS Orel Telnice - FbK TJ Svitavy 8:2