21.09.2010 17:00


Golf pomohl Krtkovi

Autor: Anna Racková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

BEROUN Finančně přispět dětem z brněnské onkologie měli za cíl golfisté, kteří se v pátek 17. září sešli na hřišti v Berouně. Již jedenáctý ročník golfového turnaje Krtek Charity golf Challenge měl za úkol malým pacientům vydělat na letní tábory pod patronací nadačního fondu Krtek.

Letos mezi sebou golfisté na charitativní soutěži vybrali přes šest set padesát tisíc korun. „Tyto peníze poputují na letní tábory pro děti z brněnské nemocnice, které aktivní léčbu již ukončily, nebo také pro ty, které se stále léčí. Takového tábora se totiž účastní i pan doktor a sestřičky,“ vysvětlila prezidentka nadačního fondu Krtek Martina Šmuková. Systém golfového turnaje je vymyšlený tak, aby mohl přispět každý z téměř devadesáti hráčů a dalších návštěvníků akce.

Firmy nebo i jednotlivci si zakupují startovné, které jim umožňuje samotnou účast v turnaji. Po hře pak dobrovolníci prodávají lístky na tombolu, které stojí symbolických sto korun a je na uvážení každého, kolik si jich zakoupí. Nakonec se jen samotnou tombolou vybralo přes pětadvacet tisíc korun. Kdo se na organizaci turnaje podílí, ten obvykle pracuje bez honoráře, hřiště je pronajímáno zadarmo a veškeré ceny věnují sponzoři. „Máme naše příznivce, kteří nás znají a ví, kam peníze půjdou,“ popsala Šmuková. Jedna z majitelek módní značky Timoure et group, Ivana Šafránková, vysvětlila, proč akci sponzorují: „Martinu známe už patnáct let, spolupracovala s naší značkou jako modelka a když se začala věnovat Krtkovi, bylo pro nás naprosto přirozené ji podpořit. Dáváme dárky do tomboly, nebo jsme v minulých letech oblékaly hostesky. Máme dobrý pocit z toho, že můžeme pomoci.“ 

Turnaj je proslulý také tím, že se ho často účastní známé osobnosti. Na loňský jubilejní ročník se přijel podívat i prezident Václav Klaus. Letos pak událost moderoval sportovní komentátor Jan Hrubeš a mezi hráči byli například zpěvák Jiří Korn nebo Kryštof Michal ze skupiny Support Lesbiens. „Letošní ročník charitativního turnaje byl jako každý rok perfektně připraven. Turnaj vnímám jako hezký způsob, jak majetní lidé pomáhají svým nemocným spoluobčanům, v tomto případě dětem,“ okomentoval akci Ivan Racek, jeden z hráčů, který hrál za tým firmy Vichy.

Golfový turnaj však není jediná aktivita fondu Krtek. „Letos jsme byli podruhé partnery Tesco běhu pro život, jehož výtěžek, který stále není finální a čítá zatím okolo dvou a půl milionu korun, poputuje na výzkum dětské rakoviny,“ doplnila Šmuková. Mezi další akce Krtka potom patří vánoční nadační Koncert Roberta Jíchy a jeho hostů z Městských divadel. Pomoci se rozhodli také mladí čeští výtvarníci, kteří vytvořili originální kolekci bot značky Converse. V rámci festivalu KomiksFEST! se bude konat aukce těchto bot, jejíž kompletní výtěžek organizátoři věnují nadačnímu fondu. „Mile nás to překvapilo, že se mladí lidé sami od sebe rozhodli pro takovou věc. Vyplývá z toho, že ne každý, kdo má peníze, chce pomáhat a naopak,“ dodala Šmuková.

Klíčová slova: Nadační fond Krtek, dětská onkologie Brno, Golf, KomiksFEST!

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.