16.04.2018 16:14


GLOSA: Zahrajeme si takovou hru..

Autor: Kamila Lorenzová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Vedení Brna vytvořilo pro návštěvníky města a jeho obyvatele novou hru Brno, co není. Ironicky znějící název vymysleli tvůrci hry opravdu trefně. Hra provede zaregistrované týmy po rozkopaných brněnských ulicích, aby jim ukázala, že Brno opravdu ještě zdaleka není takové, jaké by mělo být.

Kamila Lorenzová

Na začátku dubna zastupitelé Brna představili novou hru z názvem Brno, co není. Ta má za úkol ukázat hráčům budoucnost města, aktuální uzavírky a popsat důvod nekonečných oprav v moravské metropoli. Do hry se můžou zaregistrovat dvou až pětičlenné týmy. Za úkol mají projít čtyři kola, která se postupně otevírají. V současné době je otevřeno první kolo, které hráče provede kolem ulice Dornych a Plotní, kde právě probíhá rozsáhlá rekonstrukce, která potrvá skoro tři roky.  

Zastupitelé si od hry slibují, že ukáže lidem lepší stránku dopravních uzavírek a oprav probíhajících v brněnských ulicích. Plánované i probíhající přestavby popisují informační tabule do detailů naprosto idylicky. Bohužel v mnoha případech mezi informacemi nenajdete datum plánovaného dokončení projektů. Kdy tedy bude zmiňované Brno, co zatím není, to ještě nikdo neví.

První kolo vypadá zatím celkem slibně. Při průchodu herní trasy kromě uzavírek a nekonečně dlouhých kolon potěší alespoň pohled na pracující dělníky na silnicích. Jen doufejme, že další kola se nebudou týkat například devadesát let trvajícího plánovaní nového nádraží nebo neustále nedokončeného velkého městského okruhu v Brně. Na ten čekají zoufalí řidiči už několik let a nejrůznější variace vtipů na jeho dokončení už po neustálém prodlužování nejsou ani vtipné. Zařazení takových projektů do zábavné hry Brno, co není by znamenalo, že zastupitelé oplývají opravdu notnou dávkou černého humoru.

Trochu to vypadá, jako by tvůrci hry chtěli sdělit: Pojďte se podívat na plánované projekty a alespoň si jejich realizaci představte, protože jejich dokončení se nejspíš nedožijete. Možná by příště vedení města mělo provést návštěvníky Brna spíše trasou, na které reálně uvidí Brno, jaké je a jehož krásy mohou obdivovat. Jestli ovšem taková cesta existuje. Jako by nestačilo, že řidiči každý pátek odpoledne musejí hrát náročnou únikovou hru, při které je čeká nelehký úkol - dostat se po rozkopaných cestách a objízdných trasách z Brna ven.

Klíčová slova: glosa, Brno,co není, hra, uzavírky

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.