09.11.2018 23:56


Glosa: Omeleta za tisícovku

Autor: Jan Mazáč | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Vajíčka letěla na Havla, Paroubka, Zemana a teď už i na Babiše. Je to ale správný způsob vyjádření našich politických preferencí? Peněžní pokuta lidské chování nezmění, musíme začít sami u sebe. Kdo je v dnešní době bez viny, ať raději ničím neháže. Ani vejcem.

Vejce. Ilustrační foto. Autor: Pixnio

Tisíc korun. Tolik musí zaplatit muž, jenž hodil vejce po Andreji Babišovi při předvolební akci nazvané sousedská večeře. Chtěl svým podílem nejspíš přispět na sousedskou omeletu. Možná proto letělo vejce deset centimetrů vedle, a ne přímo na premiéra. Samotný pachatel ale nakonec tuto teorii popřel. Opravdu jen neumí mířit a slovenský terč netrefil.

Myslím, že je taková pokuta za přestupek směšná. Pravda, nic se vlastně nestalo, ale necelá nádrž benzínu mu nezabrání zkusit to příště znovu. Pokud bych já dostal pokutu tisíc korun za vejce, zajímalo by mě, kolik bude třeba za kuřecí prso, španělského ptáčka, nebo crème brûlée. Koneckonců, sousedská večeře k tomu opravdu vybízí.

Odpůrci hnutí ANO mají navíc evidentně vajíčka v oblibě. Jedno totiž letělo i na lídra pražské kandidátky Petra Stuchlíka před komunálními volbami na konci září. Tehdy šlo ale o zkušenějšího vrhače a jeho výkon by minimálně na stříbro stačil. Trefil rameno. V tomto případě se ale pachatele nepodařilo chytit. Třeba by za trefu dostal víc a příště by ho to odradilo.

Chápu, že někdo nemá hnutí ANO rád, nebo chová zášť vůči komukoliv jinému, ale jde to řešit i jinak. Jsme přece jako lidé nejvyspělejší druh na planetě a nemusíme na sebe takto primitivně útočit. Schovejte si proto raději vajíčka na večeři. Omeleta vás doma nevyjde tak draho.

Jan Mazáč, autor glosy. Foto: Kristina Marcinková

Klíčová slova: Andrej Babiš, hnutí ANO, glosa

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.