01.04.2020 17:51


Glosa: Nuda v domácnosti? Internet poradí, jak se jí zbavit

Autor: Lenka Kročilová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Už několikátý týden lidé sedí doma, protože pohyb na veřejnosti, kde se vyskytuje více lidí, je zakázaný. Někteří se pak dostávají do situací, ve kterých si neví rady, co dělat s volným časem. Aktuální situace se chytli čeští i zahraniční influenceři a radí lidem, jak vytvořit lepší verzi sebe sama.

Jedna z možností trávení volného času je čtení knih. Foto: Lenka Kročilová

Česká vláda opakovaně prodloužila omezení pohybu osob na veřejnosti, aby tím co nejvíce zabránila šíření koronaviru. Během tohoto nelehkého období lidé mají více volného času, než byli doteď zvyklí. Jelikož ve svém volnu nemůžou jezdit na výlety, chodit do nákupních center, vídat se s přáteli, nebo navštěvovat starší členy rodiny. Zkrátka jsou odkázáni na pobyt doma.  

Na Facebooku i Instagramu se rozvíjejí diskuze, jak se zabavit kromě koukání na nekonečné řady seriálů na Netflixu, či bezduchého projíždění sociálních sítí. Z většiny příspěvků je zřejmé, že by se lidé, kteří neví co s volným časem, měli začít vzdělávat a pracovat na rozvoji osobnosti. Vrhnout se do cvičení, aby zhubli do plavek, naučit se nový jazyk, číst knihy, nebo je dokonce začít psát. Všechny tyto doporučení jsou velmi motivující. Aspoň na prvních deset minut, co se o nich začne přemýšlet. Nicméně potom se nadšení vytratí jako pára nad hrncem.

Kdekdo radí, co dělat. Ale nikdo neřekne, jak to dělat. A právě na to se v posledních pár dnech zaměřují čeští i zahraniční influenceři, kteří se snaží diváky po malých krůčcích namotivovat a ukázat jim cestu k produktivitě, která i je dovedla k úspěchu. Písničkář Pokáč nadlehčeně zpívá o tom, jak bychom měli cestovat. „Vydat se na výlet do předsíně, potom na exkurzi do kuchyně, pak dlouze zírat na stěnu, pak dlouze zírat z okna pro změnu,“ notuje Pokáč. Sám nahrál několik videokurzů, ve kterých učí základy hry na ukulele.

Jiní zase ukazují, jak si pořádně uklidit byt ve stylu bohyně úklidu Marie Kondo. Tato Japonka se proslavila svými taktikami, jak udržet vše v organizovaném pořádku. Další doporučují co uvařit, upéct, kde najít online vzdělávací kurzy zdarma, nebo jak doma cvičit s vaším psem, kočkou či dítětem. Nejlépe se všemi dohromady. Ať už každý z nich radí cokoliv, vyzdvihuje hlavně to, aby co nejvíce lidí zůstalo doma a šíření viru díky tomu mohlo ustávat. Jedině tak se podle nich budeme moci vrátit do svých běžných životů.

A až tohle všechno jednou skončí, z bytů a domů vyjde národ, který bude mít doma perfektně uklizeno, domluví se nejméně deseti jazyky, uvaří jako Zdeněk Pohlreich a zahraje na ukulele jako koncertní mistr.

Klíčová slova: glosa, koronavirus, volný čas, rady, karanténa, nuda

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.