03.11.2016 09:43


Gaudeamus letos pomáhá nejen středoškolákům, ale i pedagogům

Autor: Matěj Říha | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Již po třiadvacáté se na výstavišti koná veletrh vysokých škol Gaudeamus. I letos mohou studenti středních škol vybírat z 240 vysokých škol, které nabízí přes čtyři a půl tisíce studijních oborů. Zájemci se mohou na výstavišti setkat se studenty a vyučujícími jednotlivých škol, zúčastnit se tematických přednášek či využít služby poradenského servisu.

 

 


Brno — Letošní ročník výstavy vysokých škol Gaudeamus nabízí kromě nabídky pro středoškoláky i školení a tematické přednášky pro pedagogy. Brněnský termín bývá každoročně větší a navštěvovanější s delší historií. Může tak nabídnout přes čtyři a půl tisíce studijních oborů z dvaceti zemí světa, o kterých se středoškoláci mohou dozvědět. Na jednom místě mají možnost si promluvit o studiu přímo s pedagogy či studenty daných škol. „Nejlepší na Gaudeamu je množství škol, které tu jsou. Vybíral jsem jen z brněnských univerzit, ale všude jsem se setkal s ochotnými lidmi, a ti mi pomohli získat vše, co jsem potřeboval," řekl Tomáš Houdek ze střední školy průmyslové v Pardubicích.

Středoškoláci mohou navštívit některé z mnoha přednášek, které jim pomohou nejen ve výběru vysoké školy, ale i budoucí kariéry. Odborní poradci pomohou nerozhodným studentům vybrat vysokou školu a budoucí zaměstnání na základě jejich individuálních schopností a zájmů. "Nejčastěji se studenti ptají kam dál, co by chtěli dělat a podobněji. Většinou však v sobě odpovědi mají, jen o tom netuší. My jim během rozhovoru pomáháme tyto názory a motivaci objevit," řekla Dana Sklenářová z Centra vzdělání všem.

Letošní novinkou jsou přednášky zaměřené na pedagogy, třídní učitele a výchovné poradce, kde se o zkušenosti podělí nejen odborníci z univerzit, ale i Ministerstva školství či portálu Jobs.cz. Podle Daniela Falty, proděkana Mendelovy univerzity a jednoho z přednášejících odborníků, je hlavním cílem dodat středoškolským vyučujícím dostatek informací o studiu v tuzemsku či zahraničí, které následně předají svým žákům.

Gaudeamus se každý rok koná v Praze a v Brně. Jedná se o největší veletrh středních škol v České republice.  Letos se mohou středoškoláci na veletrh sjíždět od 1. do 4. listopadu, kdy se na konci týdne spojí s veletrhem In-Joy.

Klíčová slova: veletrh, Gaudeamus,BVV, střední školy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.