01.10.2018 18:33


Funkcionalistický hotel Avion poskytne zázemí letošnímu festivalu Brno Design Days

Autor: Mariya Ostrenko | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Nejužší hotel v Evropě se po osmi letech uzavření stane novou scénou pro třetí ročník festivalu Brno Design Days. Letošní ročník festivalu přináší odhalení tajemných zákutí kreativního procesu, případy a nápady, které nespatřily světlo světa. Od. 4. do 7. října budou moci zájemci navštívit v prostorech hotela Avion přednášky a workshopy špičkových řečníků z České Republiky a zahraničí.

Brno - Po dobu festivalu Brno přivítá proslulá jména z rozmanitých designových oborů, jako například Margherita Carrara z módního domu Christian Dior, duo Jakub Pollág a Václav Mlynář z produktového studia deFORM, a Bertrand Schippan z architektonické kanceláře MVRDV. Na svých workshopech a přednáškách budou mluvit o tajemných zákutích kreativního procesu, příkladech z praxe a nezrealizovaných konceptech. 

Každý ročník festivalu má svoje téma. Předchozí se odehráli v The Distillery - Social Reactor nebo v pasáži Jalta, a byli pojmenované IMMERSE (ponořit se) a UNSEEN (neviděný). “Letos se o slovo hlásí DISCLOSE, neboli odhalování tajemství,” říká manažerka festivalu Martina Steinerová. Neméně důležitým cílem Brno Design Days je zvýšit veřejné povědomí o designu, a také prezentovat pozitivní změny, nové nápady a jejich přínos a hodnotu pro podnikání.

Fanoušci designu se mohou těšit taky na site specific instalace, módní přehlídky, design obchod, výstavu prací studentů designu a designovou kavárnu pod vedením Industra Coffee a lifestylového magazínu Soffa. Dále je v plánech pořadatelů kino, originální drinky, dobré jídlo a party. Iniciátorkou, a zároveň hlavní kurátorkou festivalu Brno Design Days, je Alexandra Georgescu z italského Milána. Je rovněž spoluzakladatelka KOGAA studia a kulturního prostoru Social Reactor.

Dozvědět se více o nabídce festivalu a zakoupit si vstupenky je možný na webu https://brnodesigndays.cz

Klíčová slova: Brno Design Days, design, festival, móda

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.