25.04.2016 21:41


Fotoreportáž: Zlín po roce znovu ožívá designem

Autor: Anna Mikulová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Zlín po roce znovu ovládl design. Týdenní festival Zlin Design Week nabízí od 25. dubna výstavy, workshopy a umělecké instalace umístěné přímo v centru města a přilehlých průmyslových budovách bývalého areálu Svitu. Bohatý doprovodný program zahrnuje konferenci, světelnou show i možnost zakoupit si vystavené originální výrobky.

Zlín - Zlin Design Week se po loňské úspěšné premiéře vrací do zlínských ulic. Organizátoři si pro druhý ročník připravili jednotné téma Prachy. Peníze jsou součástí každodenního života, stejně jako design po celý tento týden ve Zlíně. Cílem sedmidenního festivalu je přinést současný český design nejen do výstavních sálů, ale i do veřejných prostor náměstí Míru a areálu bývalého Svitu. Kromě výstav a workshopů připravili studenti z Univerzity Tomáše Bati bohatý doprovodný program. Na konferenci design & marketing budou odborníci v úterý 26. dubna diskutovat o potřebě a ceně designu. Součástí festivalu je i vyhlášení vítěze soutěže Talent designu, která je určená mladým designerům do třiceti let.

Výstavní moduly zaplnily prostory bývalého továrního areálu v centru Zlína. Foto: Anna Mikulová

Výstavní moduly zaplnily prostor bývalého továrního areálu Svit v centru Zlína. 

Své keramické nádoby představuje firma NALEJTO. Foto: Anna Mikulová

Firma NALEJTO na festivalu představuje netradiční designové nádoby a vázy z keramiky.

Na zlínském náměstí Míru představují své výrobky sklářské a nábytkářské firmy. Foto: Anna Mikulová

Na zlínském náměstí Míru představují své výrobky sklářské a nábytkářské firmy, například Ton, Halla nebo Narki. Mimo to jsou tři moduly věnované vývoji digitální fotografie a oblíbeným polaroidům.

City Moduly zároveň poukazovaly na předsudky týkající se designu. Foto: Anna Mikulová.

V centru města je celkem dvacet pět výstavních modulů, které kromě designových výrobků poukazují i na předsudky spojené s cenou a významem designu v současnosti.

V bývalé tovární budově čeká na návštěvníky hlavní výstava s názvem Peníze: Forma, Funkce, Investice, Úspory, Hodnoty, Insipirace. Foto: Anna Mikulová

V bývalé tovární budově čeká na návštěvníky hlavní výstava s názvem Peníze: Forma, Funkce, Investice, Úspory, Hodnoty, Insipirace, kterou připravila kreativní skupina OKOLO v čele s Adamem Štěchem.

Spoření znázorňují kreativní pokladničky na úsporu peněz. Foto Anna Mikulová

Spoření znázorňují kreativní pokladničky na úsporu peněz od různých mladých designerů.

Zlin Design Week dostal prostor i v nákupním centru Zlaté jablko s výstavou Desing v oblacích. Foto: Anna Mikulová

Zlin Design Week dostal prostor i v nákupním centru Zlaté jablko s výstavou Desing v oblacích.

Vybrané designové produkty si mohou návštěvníci koupit i v obchodě otevřeném právě u příležitosti festivalu. Foto: Anna Mikulová

Vybrané designové produkty si mohou návštěvníci koupit i v obchodě otevřeném právě u příležitosti festivalu. Šperky, doplňky, ale i oblečení pochází z dílny nadějných českých studentů i profesionálních designerů a bude k dispozici po celý týden až do 1. května.

 

Klíčová slova: design, Zlin Design Week, fotoreportáž, Zlín, festival

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.