09.12.2020 21:05


Fotoreportáž: Vánoční atmosféra v Brně

Autor: Eliška Pavlasová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Brněnské ulice jsou stejně jako každý rok v prosinci vyzdobené ve vánočním duchu. Osvětlení, stromy, betlémy nebo již tradiční vyhlídkové kolo - to vše je ve městě opět k vidění. Nechybí ani stánky, které jsou letos kvůli protikoronavirovým opatřením v omezeném počtu.

Brno – Brňané vyráží nasát vánoční atmosféru do ulic. V centru města se opět rozsvítila světélka i stromy. Zájemci mohou navštívit také vánoční trhy. Ty ale letos čítají mnohem méně stánků, než bylo zvykem předchozí roky. Redakce Stisku přináší fotografie Brněnských Vánoc při večeru.

Zelný trh, autor: Eliška Pavlasová

Zelný trh s kašnou Parnas v devět hodin večer zeje prázdnotou. Před Dietrichsteinským palácem září vánoční strom, není tam ale téměř žádný člověk. Vánoční stánky jsou už od osmi hodin večer zavřené. V pozadí se tyčí věže katedrály svatého Petra a Pavla.

 

Dominikánské náměstí, autor: Eliška Pavlasová

Dominantou Dominikánského náměstí je unikátní Halouzkův betlém. Jedná se o jeden z největších betlémů v České republice. Stojí před budovou Nové radnice, na které nechybí vánoční osvětlení.

 

Pohled z Dominikánského náměstí na náměstí Svobody, autor: Eliška Pavlasová

Toto je pohled z Dominikánského náměstí na náměstí Svobody. Po stranách jsou vidět výdejová okénka a zimní zahrádky restaurací. Ty jsou náhradou za vánoční stánky, kterých je letos méně než předchozí roky. „Minulý rok jsme měli stánek na Moraváku, na Svoboďáku i na Zelňáku. To letos nejde, takže jsme otevřeli výdejové okénko, aby se to alespoň částečně vykompenzovalo,“ uvedla jedna z prodejkyň Kateřina Škrabánková.

 

náměstí Svobody, atuor: Eliška Pavlasová

Na této fotografii je vánoční strom, který se nachází na náměstí Svobody. Letos jeho rozsvícení lidé mohli sledovat netradičně v online prostředí, aby se zamezilo shlukování velkého počtu lidí na jednom místě.

 

U Jošta, autor: Eliška Pavlasová

Před Místrodržitelským palácem letos chybí kluziště. Sochu Jošta místo něj doplňuje dětský kolotoč a několik stánků. Ani tam večer není vidět téměř žádného návštěvníka, protože i tyto stánky jsou zavřené již od osmé hodiny večerní.

 

Moravské náměstí, autor: Eliška Pavlasová

Na Moravském náměstí stojí už tradiční vyhlídkové kolo, které se za poslední roky stalo jedním ze symbolů Brněnských Vánoc. Okolo něj se nachází pouze čtrnáct stánků, aby byly dodržené bezpečné odstupy mezi jednotlivými z nich.

 

Osvětlená cestička na Moravském náměstí, autor: Eliška Pavlasová

Moravské náměstí zdobí osvětlená cestička. Podél té jsou umístěny tabule, na kterých se zájemci dočtou zajímavosti ohledně vánočních zvyků a tradic.

 

Betlém na Moravském náměstí, autor: Eliška Pavlasová

Na zakryté fontáně ve středu Moravského náměstí je slaměný betlém. Ten vystřídal typické vánoční stánky, které zde byly předchozí roky. „Byla jsem zvyklá chodit sem s přáteli nasát vánoční atmosféru a dát si svařák. Teď se musíme obejít bez svařáku, jsem ale ráda, že je to takto vyřešené. Betlém je krásný,“ komentovala  návštěvnice Brněnských Vánoc Gabriela Klofáčová.  

Klíčová slova: Brno, Vánoce, Brněnské Vánoce, trhy, atmosféra

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.