01.04.2018 12:47


Fotoreportáž: V Karviné na zámku Fryštát včera provozovatelé zahájili sezónu

Autor: Natálie Kuzmová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Na karvinském zámku Fryštát včera provozovatelé zahájili zámeckou sezónu, která bude trvat až do konce října. K příležitosti zahájení sezóny byl pro návštěvníky připraven speciální doprovodný program. Vstupenky byly na prohlídky zcela vyprodány. Otevírací hodiny zámku jsou každý den od desíti do pěti kromě pondělí. Zavřeno mají také každou první sobotu v měsíci z důvodu svatebních obřadů. 

Karvinský zámek Fryštát, foto: Natálie Kuzmová

Karviná – Provozovatelé karvinského zámku Fryštát včera zahájili zámeckou sezónu. Ta bude trvat až do konce října. Návštěvníci si mohli užít speciální doprovodný program. 

Průvodkyně na zámku, foto: Natálie Kuzmová

Průvodkyně na zámku se při příležitosti slavnostního zahájení sezóny oblékly do dobových šatů s velkými sukněmi. Včera však neměly na starost výklad při prohlídce zámku. O ten se postarali herci z agentury Gryff. „Takový speciální program míváme na zámku jen několikrát do roka při zvláštních příležitostech, jako jsou třeba výročí a podobně,“ okomentovala vedoucí oddělení marketingu a školství v Karviné Ingrid Szczypková. 

Přehlídka módních stylů, foto: Natálie Kuzmová

Hned na začátku prohlídky herci návštěvníky uvedli a usadili je v zámeckém sále. Zde předvedli herci různé módní styly z několika slohových období a také bitvu s meči. „Mrzelo mě, že jsme si nemohli vyzkoušet alespoň nějaké klobouky,“ řekla návštěvnice Pavlína Fusová.

Vojáci z období první světové války, Foto: Natálie Kuzmová

V každém zámeckém pokoji čekali herci, kteří byli oblečeni v kostýmech z různých období. Podle toho pak návštěvníkům říkali svůj výklad. V jedné místnosti se mluvilo o první světové válce, v jiné o mušketýrech nebo Napoleonovi. „Čekala jsem, že bude prohlídka zaměřena více na poslední majitele zámku," dodala Fusová. 

Hra s přiřazováním erbů, foto: Natálie Kuzmová

V jedné z místností si návštěvníci měli možnost zahrát hru, ve které přiřazovali erby k zemím a městům. 

Návštěvníci si zkoušeli dobové kostýmy, foto: Natálie Kuzmová

U hlavního vchodu do zámku si mohli zájemci vyzkoušet dobové kostýmy a vyfotit se v nich na památku. Vedle vchodu stál také stánek, kde si návštěníci mohli zakoupit pohlednice nebo mince na památku. „O zahájení byl zájem. Lístky na prohlídky byly zcela vyprodány," uvedla Szczypková. 

Zájemci se mohli projet kočárem zámeckými zahradami, foto: Natálie Kuzmová

Kdo chtěl, mohl si u pokladny zakoupit ke svému lístku i projíždku kočárem v zámeckém parku Boženy Němcové. 

Zámecký park Boženy Němcové, foto: Natálie Kuzmová

Zájemci mohou zámek navštívit každý den od desíti do pěti kromě pondělí a první soboty v měsíci, která je vyhrazena pro svatby. Základní vstupné stojí šedesát korun. 

Klíčová slova: Zámek, Karviná, zahájení sezóny

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.